Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Są też dwie zupełne nowości w rozkładzie jazdy – połączenia przez południowe Podlasie: TLK Żubr (z Warszawy do Białegostoku przez Hajnówkę) oraz TLK Biebrza (z Warszawy do Gdyni przez Olsztyn).
„W okresie wakacji powracają też dogodne połączenia do Zakopanego” – podkreślał prezes PKP Intercity S.A. Marek Chraniuk, prezentując letnią ofertę narodowego przewoźnika. Bezpośrednie pociągi do stolicy Tatr pojadą z Bydgoszczy, Kielc, Poznania, Trójmiasta, Warszawy i Wrocławia. Dalekobieżne składy docierać będą również do Szklarskiej Poręby w Sudetach.
W wakacyjnym rozkładzie jazdy pojawi się także wiele sezonowych połączeń do kurortów morskich, w tym do Helu, Łeby, Ustki i Kołobrzegu. Najdłuższą trasę będzie przebywał pociąg relacji Przemyśl – Świnoujście.
„Bardzo dobrą informacją dla pasażerów jest to, że skrócą się czasy przejazdów w porównaniu do poprzednich wakacji” – mówił Marek Chraniuk. Przykładowo, najszybsze pociągi na trasie Wrocław – Poznań pokonają dystans w czasie 1:40, a z Lublina do Warszawy będzie można dojechać w czasie 2:09.
Krótsze czasy przejazdów dają możliwość zwiększenia liczby pociągów dziennie, np. na trasie Katowice-Kraków liczba połączeń (w obie strony) wzrośnie z sześciu do 18.
„PKP Intercity jako narodowy przewoźnik dalekobieżny bardzo mocno angażuje się również w walkę z wykluczeniem komunikacyjnym” – mówił Tomasz Gontarz, członek zarządu spółki. Jak podkreślił, jeszcze w sezonie 2015/2016 pociągi Intercity zatrzymywały się w ok. 330 miejscowościach, a w rozkładzie na rok 2020/2021 tych stacji jest ponad 420. „To wzrost o ponad 20 proc.” – wskazywał wiceprezes PKP Intercity.
W wakacje pojawią kolejne nowe przystanki. Są to m.in. Łódź-Retkinia (dogodny punkt komunikacyjny dla osiedla liczącego ok. 70 tys. mieszkańców) czy Uherce-Mineralne (gratka dla turystów podróżujących na Podkarpacie w okolice Jeziora Solińskiego). Po 17 latach pociągi dalekobieżne wracają też do Hajnówki (czyli w okolice Puszczy Białowieskiej).
Szef Intercity zapowiedział istotną zmianę poprawiającą komfort podróżowania – w wakacje na tory wyjadą przyjazne dla niepełnosprawnych wagony Combo, wyprodukowane przez bydgoskie zakłady PESA. „Nie zapominamy też o rowerzystach – nasze następne planowane inwestycje to zwiększenie liczby wagonów mogących przewozić jednocześnie więcej rowerów” – dodał Marek Chraniuk.
PKP Intercity dba o bezpieczeństwo pasażerów – wagony są dezynfekowane i ozonowane, a obsługa pojazdów pilnuje, aby podróżni nosili wymagane maseczki. „Służby sanitarne nie zgłosiły ani jednego przypadku, aby ktokolwiek z naszych pasażerów mógł się zarazić w pociągu Intercity” – zapewnił Tomasz Gontarz.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 31.05.2021, 08:45 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Lisner rezygnuje z jaj z chowu klatkowego - kolejny krok firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju
Firma Lisner ogłosiła wycofanie jaj pochodzących od kur utrzymywanych w klatkach ze wszystkich swoich produktów. Decyzja ta wpisuje się w ogólnoeuropejski trend ograniczania stosowania tego typu jaj i odpowiada na rosnące oczekiwania konsumentów oraz wymogi zrównoważonego rozwoju.- 14.01.2025, 15:37
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Lisner