Pobierz materiał i Publikuj za darmo
FlexiOss® to efekt kilkunastu lat pracy grupy naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, na czele których stoi prof. dr hab. Grażyna Ginalska. Dzięki certyfikatowi CE, preparat może być stosowany w całej Europie, a ponadto w wybranych krajach jest objęty ochroną patentową. Dodatkowo, w kwietniu br. firma otrzymała patent w Stanach Zjednoczonych na maszynę do formowania masy kompozytowej i sposób wytwarzania kompozytu.
Już na początku lipca przedstawicieli Medical Inventi będzie można spotkać w Berlinie na Kongresie Made in Poland.
FlexiOss® w praktyce
FlexiOss® wykorzystuje się między innymi w leczeniu wieloodłamowych złamań w obrębie kości długich. Wielką zaletą kompozytu jest plastyczność, dzięki której jest on bardzo poręczny chirurgicznie. W czasie zabiegu implantacyjnego chirurg może go przycinać i formować przestrzennie w zależności od kształtu ubytku.
Jak działa FlexiOss®?
FlexiOss® to biomateriał kościozastępczy, który stanowi oryginalne rozwiązanie w zakresie nowoczesnych preparatów implantacyjnych III generacji. Może być wykorzystywany do wypełniania ubytków o długości do 7 cm. Po implantacji, materiał znajduje się między dwoma fragmentami kości własnej pacjenta, umożliwiając komórkom kościotwórczym wędrowanie i zasiedlanie się w implancie. Pozwala to na całkowite przerośnięcie kształtki komórkami własnymi pacjenta i powstanie tkanki kostnej. Eliminuje to konieczność powtórnej operacji w celu usunięcia implantu, oszczędzając pacjentowi dodatkowego stresu i bólu.
Czym FlexiOss® różni się od innych substytutów kostnych?
Wyjątkowe cechy kompozytu FlexiOss® są efektem jego unikalnego składu, tj. polimeru cukrowego o właściwościach hydrożelu oraz wysoko mikroporowatej ceramiki hydroksyapatytowej. Tego typu unikalne połączenie nie występuje w żadnych innych materiałach kościozastępczych, zarówno komercyjnych, jak i wykorzystywanych w badaniach naukowych. Zwykle materiały, o których mówi się, że są substytutami kostnymi, mają w składzie syntetyczne polimery chemiczne, bądź naturalne białka (np. kolagen czy żelatynę). FlexiOss® jest inny i wyjątkowy. Nie zawiera m.in. składników pochodzenia zwierzęcego, uznawanych za obciążenie, dzięki czemu może być stosowany u pacjentów wyznających islam, czy wegetarian.
Komercjalizacja FlexiOss®
Gdyby nie determinacja firmy Medical Inventi S.A., nie udałoby się wprowadzić sztucznej kości na rynek. Spółka powstała z inicjatywy środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału. Medical Inventi S.A. jest właścicielem marki FlexiOss®, wyłącznym właścicielem know-how, technologii i patentów dotyczących FlexiOss® oraz wytwórcą biokompozytu.
Medical Inventi S.A. to rzadki w Polsce przykład dobrej relacji między nauką a biznesem, która umożliwiła skuteczną komercjalizację tego rewolucyjnego na skalę światową wynalazku. Prezesem firmy jest Maciej Maniecki, posiadający duże doświadczenie we wspieraniu i realizacji niestandardowych przedsięwzięć. W ramach zaangażowania w projekty, realizuje m.in. prace badawcze oraz rozwojowe zmierzające do komercjalizacji pomysłów i transferu wiedzy między uczelniami a środowiskiem biznesowym.
Więcej informacji na temat kompozytu FlexiOss® i jego właściwości zostało przedstawionych w backgrounderze oraz na stronie www.flexioss.pl.
FlexiOss® - „sztuczna kość” z Lublina
Medical Inventi S.A., ul. Nałęczowska 14, 20-701 Lublin, www.medicalinventi.pl
Źródło informacji: Medical Inventi S.A.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.06.2021, 13:30 |
Źródło informacji | Medical Inventi S.A. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
E-commerce zyskuje na wartości. Kupujemy więcej, drożej i chętniej sięgamy po przedmioty z drugiej ręki - analiza OLX
Rosną udziały e-commerce w rynku. Równocześnie procent internautów dokonujących zakupów w sieci utrzymuje się od 2023 roku na zbliżonym poziomie. Można zatem wnioskować, że kupujemy częściej i więcej, w tym również przedmiotów z drugiej ręki. Potwierdzają to także dane OLX, największego serwisu ogłoszeniowego w Polsce. W październiku średnia wartość jednego przedmiotu kupionego z Przesyłką OLX wzrosła o 24% (w ujęciu rocznym).- 25.11.2024, 08:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: OLX
-
Image
Światowy Dzień Rzucania Palenia: młodzież ma zbyt łatwy dostęp do produktów nikotynowych PAP
Dla młodzieży zbyt łatwy jest dostęp do wszystkich produktów nikotynowych, takich jak e-papierosy i podgrzewacze tytoniu - wynika z opublikowanego raportu „Palenie tytoniu – najważniejszy czynnik ryzyka zdrowotnego w Polsce”. Instytut Człowieka Świadomego zaprezentował raport z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, przypadającego w tym roku 21 listopada.- 22.11.2024, 15:06
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
III Forum Bezpiecznej Żywności w Warszawie. Green REV Institute i Koalicja Future Food 4 Climate zapraszają
26 listopada 2024 w godzinach 10:30-15:30, w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy, już po raz trzeci odbędzie się Forum Bezpiecznej Żywności - wydarzenie organizowane przez Green REV Institute oraz koalicję Future Food 4 Climate. Wydarzenie jest wspierane przez Ambasadę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz European Climate Foundation. III Forum Bezpiecznej Żywności zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.- 21.11.2024, 12:54
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Green REV Institute