Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W ostatnich dniach również mieliśmy kilka realnych dowodów takiego zainteresowania. W tym tygodniu prezydent miasta Jarosław Górczyński został zaproszony do podzielenia się swoją wizją edukacji w kontekście polityki miejskiej oraz krajowej, na temat wyzwań, szans i zagrożeń w edukacji pokolenia dorastającego w dobie rewolucji przemysłowej 4.0.
Wywiad z prezydentem, który będzie elementem szerszej publikacji, która ukaże się jesienią tego roku był dr Krzysztof Głuc – dyrektor Departamentu Zasobów i Rozwoju na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Panowie rozmawiali o niezbędnych zmianach dla poprawy jakości rozwoju kompetencji Polaków w kontekście wyzwań przyszłości, w tym gospodarczych i społecznych. Ważnym aspektem rozmowy były również kwestie zarządcze, w tym właściwy system motywacyjny.
Prezydent Jarosław Górczyński podkreślił, że we współczesnym systemie edukacji niezwykle ważne jest kształtowanie umiejętności i postaw, które pozwolą młodym ludziom wieść w przyszłości godne życie.
- Obecnie po naszej stronie leży stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju młodych ludzi. Inwestycje w oświatę zawsze się zwracają , mimo, że dopiero długofalowo. Dobre przygotowanie młodzieży, to również bezpieczna jesień naszego życia – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – W Ostrowcu Świętokrzyskim stawiamy na budowanie kompetencji, stąd szereg projektów i inicjatyw temu służących. Finansowanie certyfikatów z języków obcych, dodatkowe zajęcia z matematyki i logiki oraz konkursy logiczno – matematyczno – biznesowe, otwarte popołudniami i w sobotę szkoły oferujące kreatywne spędzanie wolnego czasu, czy kontakt młodzieży z praktykami, w tym lokalnymi przedsiębiorcami to tylko nieliczne przykłady naszych działań. Dbamy o wszechstronny rozwój uczniów, ale i nauczycieli, którzy kształcąc olimpijczyjków mogą liczyć na comiesięczny dodatek motywacyjny.
Prezydent, podobnie jak wielu polskich samorządowców zwrócił uwagę na zmniejszające się finansowanie edukacji z budżetu państwa i przenoszenie tej odpowiedzialności na lokalne wspólnoty. Podkreślił również wagę rozwoju sieci szkół zawodowych kształcących dobrze przygotowane do zawodu kadry, które są poszukiwane na lokalnych rynkach.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.07.2021, 18:54 |
Źródło informacji | Ostrowiec Świętokrzyski |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom