Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Projekt ma na celu zwiększenie aktywnego udziału młodzieży w kształtowanie lokalnej polityki klimatycznej. Będzie realizowany we współpracy z samorządem Miasta Konina oraz Radą Hrabstwa Agder w Norwegii. W realizacji projektu ściśle uczestniczyć będzie Młodzieżowa Rada Miasta Konina.
W ramach projektu utworzone zostaną w Koninie i w norweskim Agder grupy liczące po około dwudziestu Młodzieżowych Ambasadorów Klimatu (MAK). Grupy te, poprzez działania w lokalnej społeczności i z lokalną społecznością oraz władzami samorządowymi, zainicjują i wprowadzą akceptowalne rozwiązania na rzecz klimatu, które zostaną spopularyzowane podczas Młodzieżowego Międzynarodowego Mityngu Klimatycznego online.
- Poprzez zwiększenie kompetencji młodych ludzi w zakresie znajomości i umiejętności wykorzystania w praktyce narzędzi i procedur demokratycznego podejmowania decyzji oraz bezpośrednie zaangażowanie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
w podejmowanie decyzji i działania na rzecz klimatu, chcemy zwiększyć poczucie sprawczości konińskiej młodzieży – mówi Agnieszka
Gołębiowska prezeska stowarzyszenia, koordynatorka ds. młodzieży i projektów kreatywnych w mieście.
Zorganizowane zostaną: dwa sejmiki samorządów uczniowskich, Teatr Forum, Internetowa platforma dialogu i współpracy, współdziałanie władz samorządu Konina i Agder z ambasadorami klimatu w realizacji postulatów młodzieży i wspólne opracowanie „Lokalnej polityki współpracy i włączania mieszkańców w dialog, dyskusję, planowanie i realizację działań klimatycznych w mieście” i przeprowadzone dwie kampanie społeczne.
- Chcemy być miastem, w którym energia ludzi łączy się z energią natury. Tworzenie przestrzeni do dyskusji, debaty i dialogu z młodymi mieszkańcami Konina to wypełnienie zapisów naszej strategii Zielonego Miasta Energii – podkreśla Witold Nowak zastępca prezydenta ds. społecznych miasta Konina.
W realizacji projektu wspierać będzie norweski partner Rada Hrabstwa Agder w Norwegii, który posiada ogromne doświadczenie w zakresie sieciowania młodzieży, budowania kultury demokratycznej zaangażowania obywatelskiego oraz tworzenia nowatorskich ram demokratycznego uczestnictwa i zaangażowania niedoreprezentowanej grupy młodzieży.
Projekt będzie dopełnieniem realizowanych przez Miasto działań klimatycznych, m.in.: Strategii Rozwoju Miasta „Konin Zielone Miasto Energii” czy projektu „Zielone korytarze miejskie – klimatyczne przebudzenie w Koninie” – realizowanego również z norweskim partnerem Norwegian Association for Green Infrastructure.
Projekt będzie realizowany od października 2021 do końca września 2023 roku.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.10.2021, 07:48 |
Źródło informacji | Konin |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.