Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Hackathon, inaczej maraton programowania, to ograniczone w czasie wydarzenie, podczas którego pasjonaci programowania mają za zadanie rozwiązać konkretny problem. Ich praca opiera się na szeroko pojętej analizie udostępnionych danych.
40 godzin dla hutnictwa
Podczas nadchodzącej II edycji CuValley Hack (11-13 marca 2022) uczestnicy będą mieli 40 godzin na stworzenie inspirujących i możliwych do zaimplementowania rozwiązań związanych z hutnictwem miedzi. Zespoły biorące udział w hackathonie będą musiały skupić się na optymalizacji funkcjonujących procesów pod względem zwiększenia efektywności produkcji, efektywności energetycznej lub minimalizacji występowania awarii. Wśród zadań jest m.in. przygotowanie modelu danych, wyznaczającego jakość katod oraz analiza i poprawa efektywności energetycznej pieca obrotowo-wahadłowego. Uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie ze strony ekspertów, którzy pomogą obrać odpowiedni kierunek w pracy nad projektem oraz podpowiedzą, w jaki sposób podejść do tematu by rozwiązanie było skuteczne i praktyczne.
Od pomysłu do działania
Pierwsza edycja wydarzenia, zorganizowanego w minionym roku, zgromadziła prawie 300 uczestników, a jeden z nagrodzonych projektów jest już na ostatnim etapie wdrażania w Hucie Miedzi Głogów.
„Sukces pierwszej edycji CuValley Hack, organizowanej w ramach nowatorskiego programu Dolina Miedziowa utwierdził nas w przekonaniu, że w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań warto wychodzić poza schematy. Pierwszy z nagrodzonych zeszłorocznych projektów już wdrażamy. Wierzę, że tegoroczna edycja zaowocuje kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które przyniosą laury uczestnikom, a nam konkretne usprawnienia zwiększające efektywność i jakość pracy” – komentuje Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
Rejestracja na CuValley Hack za jedno kliknięcie
Aby dołączyć do wydarzenia i stanąć oko w oko z wyzwaniem, należy zarejestrować się na www.eventory.cc/event/cu-valley-hack-2022. Dla pierwszych 200 osób, które przejdą poprawnie proces rejestracji, przewidziane są atrakcyjne powitalne pakiety. Na wydarzenie zgłaszać się mogą pojedyncze osoby lub drużyny, liczące maksymalnie 5 osób. Łączna pula nagród wynosi aż 120000 złotych. Więcej o zadaniach oraz poszukiwanych rozwiązaniach znaleźć można na stronie hackathonu www.cuvalley.com.
Patroni i Partnerzy
Patronem honorowym hackathonu CuValley Hack jest prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Zielonogórski, w którego bibliotece powstanie studio multimedialne wydarzenia.
Źródło informacji: KGHM
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 15.02.2022, 08:33 |
Źródło informacji | KGHM |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom