Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Sino Sculpture Group to kolektyw artystyczny z wieloma znakomitymi światowymi realizacjami na koncie, a blacha polerowana, z której wykonana jest rzeźba dla Łodzi, jest materiałem szlachetnym, nowoczesnym i niezwykle efektownym. Wysokie na 3,5 metra serce stanie się ogromnym, trójwymiarowym lustrem, w którym będzie odbijać się rzeczywistość dookoła. Rzeźba stanie na placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi. Zanim jednak „Serce dla Łodzi” dotarło na miejsce przeznaczenia, musiało pokonać 12 tysięcy mil morskich podróży do Gdańska z chińskiego Tianjin pod Pekinem, w którym powstało. Tam też odbył się załadunek tej niezwykłej rzeźby na statek Mayview Maersk, należący do największych kontenerowców świata.
„To było wymagające przedsięwzięcie, ale my lubimy wyzwania, dlatego chętnie zaangażowaliśmy się w projekt i zapewniliśmy obsługę transportu od A do Z – mówi Tomasz Gawrylczyk, szef marketingu Langowski Logistics, firmy z Gdyni, która podjęła się dostarczyć niecodzienny ładunek z Chin do Łodzi. – Kiedy ładunek jest nienormatywny i ponadgabarytowy mówimy o pecjalistycznej usłudze zwanej Project Cargo. Tak było w tym przypadku. Samo serce ma wysokość 3,5 metra, a do transportu zostało dodatkowo umieszczone w specjalnym stelażu-skrzyni o wysokości blisko 4 metrów, znacznie przekraczającej wysokość dostępnych kontenerów. Konieczne było więc skorzystanie ze specjalnych konstrukcji do przewozu ponadgabarytowych ładunków, tzw. Open Top, umożliwiających załadunek od góry” – wyjaśnia.
Nietypowe i wymagające wiedzy, było również sztauowanie ładunku, czyli jego odpowiednie zabezpieczenie w kontenerze, za które odpowiadała wyspecjalizowana firma, gwarantująca bezpieczeństwo rzeźby specjalnym certyfikatem.
Kolejnym wyzwaniem był przeładunek serca w Gdańsku, skąd po zakończeniu procedur celnych rzeźbę przewieziono do Łodzi na naczepie niskopodwoziowej.
„Ten projekt pozwolił nam w pełni wykorzystać wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu globalnych usług transportowych, często wykraczających poza standardowe zlecenia – podkreśla Gawrylczyk. – Zdecydowaliśmy się pomóc w jego realizacji także dlatego, że chętnie angażujemy się w inicjatywy ważne dla społeczności miast w których działamy, a od dwóch lat jesteśmy też obecni w Łodzi, gdzie działa jeden z naszych pięciu magazynów” – dodaje.
Langowski Logistics to polska firma logistyczna o zasięgu globalnym, działająca w branży TSL od osiemnastu lat, zapewniając dostawę towarów do dowolnego miejsca na Ziemi. Firma specjalizuje się w transporcie ładunków skonteneryzowanych zarówno pełno-kontenerowych, jak i drobnicowych, ale też wielokrotnie realizowała projekty z zakresu przewozu ładunków ponadgabarytowych.
Langowski Logistics zajmuje się również składowaniem, przeładunkiem i dystrybucją towarów w nowoczesnych magazynach i składach celnych. Posiada pięć własnych magazynów: w Warszawie, Łodzi, Gdyni i dwa w Gdańsku.
KONTAKT:
Tomasz Gawrylczyk
Marketing manager
tel. kom. +48 796 341 505
Źródło informacji: Langowski Logistics
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.07.2022, 14:04 |
Źródło informacji | Langowski Logistics |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu