Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Budimex od 2021 r. zdecydował się na inwestowanie swoich środków zarówno w wiatraki, jaki i fotowoltaikę, a więc odnawialne źródła energii, ale w dłuższej perspektywie patrzymy też na większe inwestycje - wiatraki na morzu. W związku z tym znaliśmy partnera, jedną z największych publicznych spółek energetycznych Francji, EDF (Electricite de France- red.), z którą wystartowaliśmy do uzyskania koncesji na wiatraki na morzu” – powiedział szef Budimeksu.
„Liczymy, że po uzyskaniu koncesji, będziemy mieli możliwość inwestowania w segmencie zielonej energii również pochodzącej z wiatraków na morzu” – dodał.
Popko zwrócił uwagę, że Budimex w swojej strategii z 2021 r. założył również inwestycje w punkty ładowania samochodów elektrycznych.
„W planie mamy zainstalowanie do końca 2024 roku 100 punktów ładowania samochodów” – zapowiedział.
Szef Budimeksu odniósł się również do pytania o perspektywy branży budowlanej. Jego zdaniem przez najbliższe dwa lata perspektywa ta wygląda stabilnie.
„Firmy budowlane mają wypełnione portfele zamówień i do roku 2024 nie widzę żadnego zagrożenia. Natomiast po 2024 r., a więc w długiej perspektywie, widzimy zmniejszająca się ilość zamówień publicznych, na którą patrzymy z lekkim zaniepokojeniem” – powiedział.
Zdaniem prezesa Budimeksu, bez zwiększenia środków na inwestycje budowlane perspektywa branży będzie wyglądała dużo słabiej, a branża będzie w dużo gorszej kondycji.
„W tej chwili ustabilizowały się problemy z cenami materiałów. Natomiast oczywiście z dużym niepokojem patrzymy na to, co się wydarzy w okresie zimowym i później – zauważył Popko. - Natomiast poprzez to, że prowadzimy rozmowy z zamawiającymi, większość kontraktów została zwaloryzowana. Może nie w takim zakresie, jakby oczekiwali tego wykonawcy, pokryło to jednak częściowo koszty związane z zakupem materiałów budowlanych” – dodał.
Przyznał jednocześnie, że branżę niepokoi sytuacja związana z brakiem środków z KPO oraz inflacja, ponieważ ma duży wpływ zarówno na koszty materiałów, jak i pracy.
Od wtorku w Karpaczu trwa XXXI Forum Ekonomiczne. W trakcie dorocznego sympozjum odbyło się w sumie ponad 300 wydarzeń – przede wszystkim debat z udziałem polityków, przedstawicieli biznesu oraz kultury i nauki. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego jest „Europa w obliczu nowych wyzwań”.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.09.2022, 16:45 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Ruszył nabór do kolejnej rundy programu ORLEN Skylight accelerator
W ramach kolejnej edycji ORLEN Skylight accelerator na uczestników czeka ponad 20 wyzwań technologicznych i biznesowych określonych przez spółki z Grupy ORLEN. Młode technologiczne spółki mogą odpowiedzieć na wyzwania określone w ramach następujących obszarów tematycznych: cyfrowa organizacja, nowoczesna stacja i klient przyszłości, przemysł 4.0 oraz bezpieczna i innowacyjna organizacja, jak również optymalizacja energetyczna i procesowa. Nabór do programu akceleracyjnego potrwa do 17 lutego 2025.- 05.02.2025, 15:24
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: ORLEN
-
Image
XXVI edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości” – zgłoś innowację, która zmieni rynek
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozpoczęła XXVI edycję prestiżowego konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, którego celem jest wyłonienie najbardziej przełomowych produktów i technologii o istotnym potencjale zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 marca 2025 roku. Podczas gali finałowej dowiemy się, jakie projekty już wkrótce będą zmieniać naszą rzeczywistość. Dla zwycięzców w trzech kategoriach przewidziano nagrody finansowe w wysokości 100 tys. zł, a dla wyróżnionych – 25 tys. zł.- 05.02.2025, 14:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PARP
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ