Pobierz materiał i Publikuj za darmo
O tym, jak wygląda to w praktyce, dyskutowali uczestnicy debaty „Wspólne wyzwania biznesu i administracji wobec współczesnych kryzysów” podczas trzeciego dnia Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.
„Musimy myśleć o tym, jak utrzymać dotychczasowy poziom świadczenia usług, zapewniając stabilność funkcjonowania państwa ze świadomością, że infrastruktura, którą wnosi Orange to dzisiaj jeden z krwioobiegów funkcjonowania państwa i gospodarki. Ale też chodzi o zapewnianie elementarnego poczucia bezpieczeństwa i komfortu obywateli” – mówił Witold Drożdż, członek zarządu ds. strategii i spraw korporacyjnych w Orange Polska.
W jego opinii kryzysy ostatnich lat mają charakter globalny, jednak funkcjonowanie firmy określają lokalne warunki oraz sytuacja ekonomiczna Polski.
„Dzisiaj działamy, nawet będąc częścią dużej międzynarodowej organizacji biznesowej, w bardzo określonej geografii, bardzo określonym gorsecie rozwiązań regulacyjno-prawnych i w bardzo konkretnych uwarunkowaniach gospodarczych, dlatego jako przedstawiciele biznesu powinniśmy być stroną procesu decyzyjnego” - podkreślił.
Również zdaniem Katarzyny Pełczyńskiej – Nałęcz, dyrektor Instytutu Strategie 2050, w obliczu kryzysów państwo staje się partnerem niezbędnym do ich skutecznego rozwiązywania, a stabilność procesu podejmowania decyzji ma kluczowe znaczenie.
„Jesteśmy państwem przyfrontowym i frontowym na wojnie ekonomicznej. Są też wewnętrzne zagrożenia – biznes funkcjonuje w wymiarze realnym, tymczasem wkraczamy w erę prymatu polityki nad rynkiem” – zaznaczyła.
Generał Radosław Kujawa, były szef Służby Wywiadu Wojskowego uważa, że nie ma powrotu do świata z 2019 r., a wojna w Ukrainie stała się katalizatorem nowego etapu światowej rywalizacji.
„Kryzysy powodują dojście do głosu idei populistycznych oraz dezintegracyjnych dla struktur UE i NATO, a także skutkują łatwością w podejmowaniu pochopnych decyzji, które sprawiają, że funkcjonowanie biznesu staje się coraz trudniejsze” - powiedział.
Orange, jako operator infrastruktury niezbędnej Polakom w życiu codziennym, ale także infrastruktury krytycznej z punktu widzenia bezpieczeństwa państwowego i gospodarki, ma świadomość specyfiki wyzwań związanych z ochroną tej infrastruktury oraz zapewnieniem stabilności i ciągłości działania, niezależnie od zagrożeń.
„Staramy się ze szczególnie wzmożoną uwagą dbać o to, żebyśmy byli w stanie odpowiedzieć na każde, nawet najtrudniej dziś przewidywalne zagrożenie. Jednak w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości potrzebujemy dialogu i wypracowanych rozwiązań systemowych” – podsumował Witold Drożdż.
XI Europejskie Forum Nowych Idei, największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy odbyło się w dniach 12-14 października w Sopocie.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.10.2022, 09:38 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Eksperci MIWO: Polacy spędzają w budynkach 90 proc. swojego życia, powinni tam mieć komfortowe warunki PAP
Polacy spędzają w budynkach nawet 90 proc. swojego życia, ale także 90 proc. wszystkich pożarów ma miejsce w budynkach mieszkalnych. 71 proc. osób odczuwa problem hałasu w swoich domach, a budynki zużywają ok. 40 proc. energii w skali całej gospodarki - wynika z raportu „Przyjazne mieszkanie. Jak zapewniać Polakom oszczędne, bezpieczne i komfortowe mieszkania na lata” opracowanego przez ekspertów MIWO. Raport zawiera także diagnozę, w jaki sposób zapewnić w nich oczekiwany komfort.- 16.01.2025, 16:06
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom