Pobierz materiał i Publikuj za darmo
PEKIN, 14 listopada 2022 r. /PRNewswire/ -- Niedawno w malezyjskim Marang do eksploatacji oddano projekt fotowoltaiczny o mocy 116 MW, dla którego wszystkie moduły dostarczyła firma JA Solar („spółka”), czołowy światowy producent produktów fotowoltaicznych o dużej mocy.
Projekt realizowany przez PowerChina Huadong Engineering Corporation Limited („Huadong Engineering”) zbudowano wyłącznie w oparciu o wyprodukowane przez spółkę JA Solar dwustronne podwójnie szklone moduły DeepBlue 3.0. Jest to największy w Malezji projekt fotowoltaiczny z trackerem jednoosiowym.
Łączna moc instalacyjna projektu zlokalizowanego w stanie Terengganu na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego wynosi 116 MW, a cała instalacja rozciąga się na obszarze około 600 hektarów. Według prognoz instalacja będzie wytwarzać 220 milionów kWh energii elektrycznej rocznie, a tym samym obsłuży 200 000 gospodarstw domowych, co przełoży się na ograniczenie ilości spalanego węgla o 80 000 ton, a także ograniczenie emisji dwutlenku węgla o 200 000 ton rocznie.
Spółka JA Solar wprowadziła na rynek technologicznie zaawansowane moduły DeepBlue 3.0 w maju 2020 r. Łączna wielkość światowych dostaw zrealizowanych od 2020 r. do czerwca 2022 r. wyniosła 24 GW. Aby zaspokoić ciągle zmieniające się wymagania rynku i zwiększyć wydajność modułów fotowoltaicznych, spółka JA Solar nieprzerwanie doskonali techniczną bazę badawczo-innowacyjną. W maju 2022 r. spółka JA Solar wprowadziła na rynek pierwszy produkt z rodzaju modułów fotowoltaicznych typu n, moduły DeepBlue 4.0 X. Moduły DeepBlue 4.0 X o dużej mocy wytwarzania energii elektrycznej odziedziczonej po modułach DeepBlue 3.0, charakteryzują się większą efektywnością, wyższą mocą, bardziej stabilną zdolnością do wytwarzania energii oraz doskonałą niezawodnością. Moduły DeepBlue 3.0 i DeepBlue 4.0 X są doskonałymi przykładami przyjętej przez spółkę JA Solar filozofii projektowania, którą można zawrzeć w haśle „stworzone z myślą o zwiększeniu wartości dla klienta”.
Wcześniej spółka JA Solar dostarczała moduły o wysokiej mocy dla wielu znaczących projektów realizowanych w Malezji, w tym dla pierwszej pływającej elektrowni fotowoltaicznej, pierwszego projektu, w którym wykorzystano moduły dwustronne z trackerem itp., dzięki którym zdobyła powszechne uznanie w tym kraju. W 2021 r. udział spółki JA Solar w rynku malezyjskim przekroczył 50%, co przełożyło się na znaczący wkład w lokalny rynek fotowoltaiki. W przyszłości spółka JA Solar będzie nadal dostarczała na rynek malezyjski produkty fotowoltaiczne o dużej mocy i tym samym wspomagała region w osiąganiu zrównoważonego rozwoju.
Jako jeden z największych wykonawców projektów z dziedziny energii odnawialnej w ostatnich latach Huadong Engineering zrealizowało projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy przekraczającej 3 miliony kW w kraju i za granicą w ponad 10 krajach, między innymi w Wietnamie, Mjanmie, Laosie i Malezji. W ostatnich latach spółka JA Solar nawiązała z Huadong Engineering partnerstwo oparte na współpracy, w którego ramach skala wspólnie zrealizowanych zagranicznych projektów fotowoltaicznych przekroczyła 2 GW. Jako partnerzy zaangażowani w Inicjatywę Pasa i Szlaku obie spółki będą wspólnie promować ekologiczny rozwój na świecie oraz walczyć o jak najszybsze osiągnięcie neutralności emisyjnej.
Źródło: JA Solar Technology Co., Ltd.
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 15.11.2022, 08:34 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |