Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Celem warsztatów było rozwijanie kreatywności oraz twórczego myślenia, kształcenie pracy zespołowej oraz skutecznej komunikacji, rozwijanie umiejętności prezentacji pracy własnej, a także całego zespołu oraz podnoszenie kompetencji nauczycieli w zakresie innowacji i twórczych metod nauczania.
W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego udział w wydarzeniu wziął Wiceprezydent Miasta Artur Łakomiec.
- „Nie da się tutaj wskazać najlepszego występu. Wszyscy, którzy występowali dziś na scenie oraz brali udział w warsztatach są wygranymi. Nie ważne jest to, co materialnego wygraliście na tym festiwalu, ale to, czego nauczyliście się podczas roku szkoleń, czyli kreatywności oraz współpracy. Umiejętność pracy zespołowej jest ważna z perspektywy czasu pandemii i izolacji naszych dzieci. Składam gratulacje oraz podziękowania dla organizatorów, dzieci, nauczycieli oraz rodziców.” – powiedział Wiceprezydent Miasta Artur Łakomiec.
Podczas festiwalu scena sali wielofunkcyjnej Ostrowieckiego Browaru Kultury gościła 16 drużyn pochodzących z 8 szkół podstawowych – łącznie 166 uczniów ostrowieckich szkół podstawowych i 26 opiekunów. Każda z drużyn musiała zaprezentować scenki trwające 6 minut, w których nie wystarczała umiejętność gry aktorskiej. Uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie przygotować kostiumy i dekoracje sceniczne. Dodatkowo każda grupka dostała specjalne zadanie niespodziankę, które wymagało od najmłodszych umiejętności współpracy oraz kreatywności. Nieograniczona wyobraźnia podopiecznych ostrowieckich szkół podstawowych znów nie zawiodła i publiczność była świadkiem kolorowych i oryginalnych przedstawień.
Wydarzenie zostało dofinansowane z tzw. funduszy norweskich w ramach projektu "Ostrowiec Świętokrzyski - miasta OdNowa", którego koordynatorem jest Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Dominik Smoliński.
- „Prowadzone były zajęcia przede wszystkim z kreatywności z wykorzystaniem sprzętu, który udało nam się zakupić również w ubiegłym roku. Były to między innymi roboty, maszyny do szycia, różnego rodzaju gadżety pobudzające kreatywność u dzieci i młodzieży.”- zaznaczył Wiceprezydent Miasta Dominik Smoliński.
O wydarzeniu wypowiedziała się także Beata Barska - Jagiełło - koordynatorka wydarzenia z Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim: - „Ostrowiecki Festiwal Kreatywności” był fantastyczną podróżą w głąb dziecięcej wyobraźni, dużym wydarzeniem zorientowanym na kreatywne rozwiązania, tworzenie innowacyjnych projektów oraz rozwijanie wielu różnych kompetencji zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Dzięki dzisiejszym prezentacjom mogliśmy się przekonać, iż w ostrowieckich szkołach oprócz realizacji podstawy programowej nauczyciele podejmują również inne wyzwania i dbają o stymulację myślenia twórczego i kreatywności jako kompetencji XXI w. oraz kładą duży nacisk na samodzielność młodego człowieka. Już na pierwszy rzut oka widać, iż dzisiejsze prezentacje to efekty wielodniowej pracy całego zespołu, a nie jednorazowe działanie. Przygotowanie tego projektu pozwoliło na integrację młodzieży, zgranie w zespole i umocniło w nich wiarę, ze razem mogą osiągnąć wiele.”
Wszyscy „aktorzy” zostali nagrodzeni upominkami, zaś zwycięzcy I miejsca w ramach nagrody pojadą na wycieczkę do Centrum Leonarda da Vinci w Podzamczu, a II i III miejsca wezmą udział w warsztatach Pizzerman Junior, które odbędą się w Góralskiej Bacówce. Szkołą, która zajęła I miejsce w dwóch grupach wiekowych (klasy I-III oraz klasy IV-VIII) okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14.
“Ostrowiec Świętokrzyski - miasta OdNowa” korzysta z dofinansowania o wartości 2 974 766 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest poprawa życia mieszkańców w różnym wieku poprzez osiągnięcie różnorakich zmian w rozwoju społeczno-gospodarczym miasta oraz w sferze lokalnej administracji publicznej.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.04.2023, 06:49 |
Źródło informacji | Ostrowiec Świętokrzyski |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Trwa nabór instytucji do programu wydarzeń edukacyjnych Efekt Chopina
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina organizuje cykl koncertów edukacyjnych, które będą miały miejsce w całej Polsce do końca grudnia 2025 roku. Aktualnie prowadzony jest otwarty nabór dla dysponentów sal lub przestrzeni edukacyjnych, którzy mogą zgłaszać się za pomocą formularza online. Pierwszeństwo będą miały małe miejscowości o niezbyt bogatej ofercie kulturalnej, istotna będzie też kolejność zgłoszeń.- 04.07.2025, 16:31
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: NIFC
-
Image
Blokees zostaje wyłącznym partnerem strategicznym wystawy „Podróż światła: 60. rocznica Ultramana”
- 03.07.2025, 14:17
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ