Newsletter

Zdrowie i styl życia

VII Kongres Patient Empowerment „Pacjent - Partner - Przyszłość”

21.04.2023, 10:32aktualizacja: 21.04.2023, 10:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Instytut Komunikacji Zdrowotnej
Instytut Komunikacji Zdrowotnej
Instytut Komunikacji Zdrowotnej zaprasza na VII Kongres Patient Empowerment, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Pacjent - Partner - Przyszłość”.

Już 25 i 26 kwietnia w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Kopernik odbędzie się spotkanie z organizacjami pacjentów, wybitnymi ekspertami w dziedzinie medycyny, farmakoekonomii, badań klinicznych i decydentów odpowiedzialnych za kształt systemu ochrony zdrowia.

Gośćmi VII Kongresu Patient Empowerment będą m.in. Minister Maciej Miłkowski, dr Paloma Cuchi z Biura WHO Polska, Rzecznik Praw Pacjenta - minister Bartłomiej Chmielowiec, prof. Brygida Kwiatkowska, prof. Przemysław Mitkowski, prof. Anna Bieleńska-Latos, prof. Grażyna Rydzewska, prof. Konrad Rejdak, prof. Tomasz Targowski, prof. Adam Maciejczyk, poseł Barbara Dziuk i wielu innych wybitnych ekspertów oraz organizacji pacjentów.

Kongres Patient Empowerment 2023 to dwa zróżnicowane merytorycznie dni, podczas których poruszonych zostanie wiele ważnych tematów bliskich pacjentom z chorobami przewlekłymi.

Pierwszego dnia:

• Omówione będą wyzwania zdrowotne z punktu widzenia pacjenta w różnych obszarach systemowych.

• Uczestnicy przyjrzą się onkologii, medycynie personalizowanej, przyszłości diagnostyki, strategiom budującym kapitał zdrowotny i ekonomiczny, pogłębiającym się nierównościom w zdrowiu, między innymi w kontekście starzejącego się społeczeństwa i błyskawicznego postępu technologicznego oraz sztucznej inteligencji mającej wpływ na edukację zdrowotną.

• Eksperci sprawdzą, czy sztuczna inteligencja i najnowsze technologie wejdą z pacjentem do gabinetu lekarza.

• Premierowo zaprezentowany zostanie także raport dotyczący wykorzystania mediów społecznościowych w zakresie zdrowia publicznego. Pogłębiona analiza pt. „WEBHealth Impact” powstała pod kierownictwem prof. CMKP, Mateusza Jankowskiego na zlecenie organizacji WELLCOMM. Uczestnicy Kongresu sprawdzą zatem w premierowej dyskusji, czy lekarz i pacjent muszą mieć konto na TikToku, żeby dbać o zdrowie i efektywną komunikację zdrowotną.

• W cyklu „Jeden na Jeden” będzie można wysłuchać rozmów liderów organizacji pacjentów z wybranymi przez nich ekspertami.

• W pierwszej połowie dnia w kuluarach Kongresu będzie nagrywane specjalne wydanie audycji radiowych! „Pacjent Na Fali” - to niepowtarzalny projekt, który kreować może współnie z organizatorami każdy uczestnik wydarzenia!

Drugi dzień współtworzony będzie razem z Polskim Towarzystwem Neurologicznym i otwarty zostanie ramię w ramię z prof. Konradem Rejdakiem, prezesem PTN.

Każda debata 26 kwietnia to inna ścieżka pacjenta cierpiącego na choroby neurologiczne, dlatego też uczestnicy przyjrzą się w wąskim gronie ekspertów aktualnej problematyce systemowo-zdrowotnej w stwardnieniu rozsianym, chorobach rzadkich, migrenie czy udarach mózgu. Spróbują oni poznać tajemnice mózgu i porozmawiają o zdrowiu psychicznym. Będą z nimi najważniejsi eksperci obszaru neurologii, która staje się priorytetem państwa.

Instytut Komunikacji Zdrowotnej (2)

Spotkanie odbędzie się w „Koperniku” już w przyszłym tygodniu! Organizatorzy wierzą, że #zdrowie to nie #secretproject, tylko #współpraca! Dlatego liczą na możliwość spotkania z Państwem w czasie tego wydarzenia i owocny networking zdrowotny.

Bezpłatna rejestracja uczestników i program: https://patientempowerment.pl/

Kongres został objęty patronatem honorowym Ministra Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta.

KONTAKT:

Instytut Komunikacji Zdrowotnej

Kalina Gierblińska
tel. 667 098 559

Ewelina Kurdel
tel. 501 941 073

Źródło informacji: Instytut Komunikacji Zdrowotnej

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.04.2023, 10:32
Źródło informacji Instytut Komunikacji Zdrowotnej
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ