Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W Polsce na astmę cierpi ponad 4 mln osób, ale tylko 2,2 mln spośród nich ma postawioną diagnozę i korzysta z aktywnego leczenia. Astma to choroba przewlekła, której rozwój zależy od czynników środowiskowych oraz predyspozycji genetycznych, a najgroźniejszą dla zdrowia i życia jest jej ciężka postać. Ze względu na wysoką liczbę pacjentów astma jest w Polsce chorobą społeczną.
W związku z zbliżającym się Światowym Dniem Astmy i obchodzonym w tym roku 30-leciem GINA wybitni eksperci: prof. Karina Jahnz-Różyk, dr n. med. Aleksandra Kucharczyk, prof. Maciej Kupczyk, prof. Marek Kulus, prof. Piotr Kuna oraz dr n. med. Piotr Dąbrowiecki mówili m.in. o konieczności podniesienia jakości opieki nad pacjentami i znaczeniu nowoczesnych rekomendacji dla efektywności leczenia.
Zaproszeni specjaliści zwrócili uwagę na niebezpieczne nadużywanie leków, poruszyli zagadnienia związane z e-medycyną w diagnostyce i terapii astmy, a także omówili powikłania pocovidowe u pacjentów z astmą ciężką.
Źródło informacji: Agencja Deva
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 28.04.2023, 19:16 |
Źródło informacji | Agencja Deva |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |