Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SOWA to interaktywne centrum edukacyjne stworzone przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Składa się z dwóch przestrzeni, w których najmłodsi będą mogli odkryć prawa rządzące fizyką, a także rozwiązywać zadania z wykorzystaniem zdobytej wiedzy. Miejsce to nie uczy teorii, ale uczy praktycznego wykorzystania wiedzy poprzez zabawę, w której dzieci mogą przeprowadzać eksperymenty i wyciągać z nich wnioski niczym mali naukowcy. W skład wystawy wchodzi 18 eksponatów interaktywnych oraz wyposażenie przestrzeni warsztatowej (Majsternia) służącej swobodnemu eksperymentowaniu i podejmowaniu wyzwań konstruktorskich. Wystawa dotyczy różnych dziedzin nauki dzięki czemu zwiedzający mogą poznać rozmaite aspekty świata przyrody, takie jak: światło, ruch czy ludzki organizm. Ostrowiecka SOWA jest jedną z czterech w woj. świętokrzyskim.
Oficjalne otwarcie zainaugurował Włodzimierz Bernacki – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. – Otwieramy dziś kolejne miejsce na mapie Polski, w którym będzie można się zetknąć ze światem eksperymentu - mówił minister. Wspomniał o tym jak ważne jest powstawanie takich miejsc, jaki wpływ mają na rozwój młodych ludzi i jak bardzo pobudzają w nich kreatywność.
Z kolei Robert Firmhofer – Dyrektor Naczelny Centrum Nauki Kopernik, wspomniał, że SOWA daje nam możliwość samodzielnego poznawania świata, tego jak działają pewne mechanizmy. Ostrowiecka SOWA jest jedną z 32 otwieranych w tym roku w naszym kraju.
Wiceprezydent Artur Łakomiec, z kolei podziękował za przybycie obecnym gościom, a także wyraził ogromny entuzjazm w związku z otwarciem SOWY, która zapoczątkować ma całkiem nowy rozdział dla dawnego Zakładowego Domu Kultury.
W uroczystości swoją obecność zaznaczyli również ostrowieccy parlamentarzyści, którzy wspomnieniami odnieśli się do historii dawnego budynku ZDK.
SOWĘ można odwiedzać już od piątku 9 czerwca. Bilety 10 zł ulgowy i 12 zł normalny. Bilety można kupić na portalu bilety.mck.ostrowiec.pl oraz w kasie Kina w OBK.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.06.2023, 14:53 |
Źródło informacji | Ostrowiec Świętokrzyski |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom