Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Do tej pory posiadaliśmy bardzo niewiele informacji dotyczących historii tego miejsca. Sporo zmieniło się dzięki naszym badaniom, które prowadzimy od początku czerwca" - przekazał Nauce w Polsce archeolog Radosław Zdaniewicz, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Dzisiaj po gródku nie pozostało wiele. Jest to bardzo dobrze widoczny w terenie kopiec o powierzchni ok. 0,3 ha. Położony jest na skraju wsi, na południowy zachód od zabudowań Widowa.
"Pasjonatom pieszych wycieczek miejscowość znana jest przede wszystkim z tutejszych malowniczych wzniesień zwanych Widowskimi Górami. Jak się okazuje jedno z nich w średniowieczu wybrane zostało na miejsce budowy siedziby obronnej" - powiedział Zdaniewicz.
Archeolodzy postanowili zweryfikować informacje na temat gródka, bo poprzednie badania nie przyniosły za dużo odpowiedzi.
Źródło informacji: Nauka w Polsce
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 07.07.2023, 08:00 |
Źródło informacji | Nauka w Polsce |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |