Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:
Myślisz o zastosowaniu sztucznej inteligencji, aby poprawić życie mieszkańców Polski lub ochronę naszej planety? A może pracujesz nad nową technologią, dzięki której świat będzie bardziej zielony, cyfrowy? Jeśli tak, weź udział w sierpniowej edycji konkursu „Innowacje cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”. Zmień naszą przyszłość na lepsze.
- Wierzymy, że technologie pomagają sprostać wielu ważnym i aktualnym wyzwaniom, związanym m.in. z energią, ekologią czy zdrowiem. Od nowych technologii i innowacyjnych produktów coraz częściej uzależniona jest pozycja przedsiębiorstw na rynku. Zależy nam na zaszczepieniu innowacyjnego bakcyla studentom, którzy myślą o założeniu własnej firmy. Mam nadzieję, że uda się to osiągnąć dzięki naszemu konkursowi - powiedział minister Waldemar Buda.
I dodał: - Jestem przekonany, że przełomowe innowacje rodzą się we współpracy i różnorodności, dlatego do konkursu zaprosiliśmy zespoły studentów. Doceniamy wartościowe inicjatywy podejmowane przez innowacyjne organizacje społeczne. Chcemy wyróżnić te, dzięki którym różne grupy mają szansę na pełne uczestnictwo w życiu społecznym i korzystanie z rozwoju gospodarczego naszego kraju.
Dla kogo
Jeśli jesteś przedsiębiorcą z sektora mikro, małych i średnich oraz prowadzisz działalność na terenie Polski, weź udział w konkursie. Czekamy także na zgłoszenia od studentów, którzy mają innowacyjne pomysły na własny biznes. Do udziału zachęcamy również organizacje społeczne i gospodarcze.
Konkurs powstał w ramach programu „Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”. Sierpniowa runda jest już trzecią z kolei.
Kategorie konkursu
Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych rozwiązań innowacyjnych. Startować można w trzech kategoriach:
• Technologia jutra – dla przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich.
• AI4US – sztuczna inteligencja w służbie ludzi i planety – dla studentów.
• Lider inkluzyjnych innowacji – dla organizacji pozarządowych lub innych instytucji społecznych.
Udział w konkursie jest okazją do promocji swojego innowacyjnego pomysłu, technologii czy inicjatywy. A przede wszystkim to szansa do wspólnej zmiany świata na lepsze.
Zasady konkursu
Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, wypełnij formularz zgłoszeniowy w Elektronicznym Systemie Zgłoszeń. Aby to zrobić, załóż konto i zaloguj się na stronie (link: innowacyjnewyzwania.gov.pl). Na zgłoszenia czekamy od 1 do 31 sierpnia br.
Szczegółowe informacje o Programie i konkursie znajdziecie na: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/program-ministra-rozwoju-i-technologii-na-rzecz-rozwoju-i-promocji-innowacji
Znamy już laureatów czerwcowej edycji konkursu
Za nami pierwsza, czerwcowa runda konkursu. Jej laureatami zostali:
• Windtak Sp. z o.o. - kategoria „Technologia jutra” w ścieżce tematycznej czyste technologie (Clean – tech)
• IQ Biozoom Sp. z o.o. – kategoria „Technologia jutra” w ścieżce tematycznej technologie dla poprawy dobrobytu (Tech4 Well-being)
• Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej – kategoria „Lider inkluzyjnych innowacji”
Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/wyniki-czerwcowej-rundy-konkursowej-w-ramach-programu-ministra-innowacje-dla-cyfrowej-zielonej-zdrowej-i-spolecznie-zrownowazonej-przyszlosci
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ amac/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 01.08.2023, 11:45 |
Źródło informacji | MRiT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |