Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRIT: Kolejna runda konkursu „Innowacje cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości” (komunikat)

01.08.2023, 11:45aktualizacja: 01.08.2023, 11:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

Myślisz o zastosowaniu sztucznej inteligencji, aby poprawić życie mieszkańców Polski lub ochronę naszej planety? A może pracujesz nad nową technologią, dzięki której świat będzie bardziej zielony, cyfrowy? Jeśli tak, weź udział w sierpniowej edycji konkursu „Innowacje cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”. Zmień naszą przyszłość na lepsze.

- Wierzymy, że technologie pomagają sprostać wielu ważnym i aktualnym wyzwaniom, związanym m.in. z energią, ekologią czy zdrowiem. Od nowych technologii i innowacyjnych produktów coraz częściej uzależniona jest pozycja przedsiębiorstw na rynku. Zależy nam na zaszczepieniu innowacyjnego bakcyla studentom, którzy myślą o założeniu własnej firmy. Mam nadzieję, że uda się to osiągnąć dzięki naszemu konkursowi - powiedział minister Waldemar Buda.

I dodał: - Jestem przekonany, że przełomowe innowacje rodzą się we współpracy i różnorodności, dlatego do konkursu zaprosiliśmy zespoły studentów. Doceniamy wartościowe inicjatywy podejmowane przez innowacyjne organizacje społeczne. Chcemy wyróżnić te, dzięki którym różne grupy mają szansę na pełne uczestnictwo w życiu społecznym i korzystanie z rozwoju gospodarczego naszego kraju.

Dla kogo

Jeśli jesteś przedsiębiorcą z sektora mikro, małych i średnich oraz prowadzisz działalność na terenie Polski, weź udział w konkursie. Czekamy także na zgłoszenia od studentów, którzy mają innowacyjne pomysły na własny biznes. Do udziału zachęcamy również organizacje społeczne i gospodarcze.

Konkurs powstał w ramach programu „Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”. Sierpniowa runda jest już trzecią z kolei.

Kategorie konkursu

Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych rozwiązań innowacyjnych. Startować można w trzech kategoriach:

• Technologia jutra – dla przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich.

• AI4US – sztuczna inteligencja w służbie ludzi i planety – dla studentów.

• Lider inkluzyjnych innowacji – dla organizacji pozarządowych lub innych instytucji społecznych.

Udział w konkursie jest okazją do promocji swojego innowacyjnego pomysłu, technologii czy inicjatywy. A przede wszystkim to szansa do wspólnej zmiany świata na lepsze.

Zasady konkursu

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, wypełnij formularz zgłoszeniowy w Elektronicznym Systemie Zgłoszeń. Aby to zrobić, załóż konto i zaloguj się na stronie (link: innowacyjnewyzwania.gov.pl). Na zgłoszenia czekamy od 1 do 31 sierpnia br.

Szczegółowe informacje o Programie i konkursie znajdziecie na: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/program-ministra-rozwoju-i-technologii-na-rzecz-rozwoju-i-promocji-innowacji

Znamy już laureatów czerwcowej edycji konkursu

Za nami pierwsza, czerwcowa runda konkursu. Jej laureatami zostali:

• Windtak Sp. z o.o. - kategoria „Technologia jutra” w ścieżce tematycznej czyste technologie (Clean – tech)

• IQ Biozoom Sp. z o.o. – kategoria „Technologia jutra” w ścieżce tematycznej technologie dla poprawy dobrobytu (Tech4 Well-being)

• Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej – kategoria „Lider inkluzyjnych innowacji”

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/wyniki-czerwcowej-rundy-konkursowej-w-ramach-programu-ministra-innowacje-dla-cyfrowej-zielonej-zdrowej-i-spolecznie-zrownowazonej-przyszlosci

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.08.2023, 11:45
Źródło informacji MRiT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ