Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Należąca do Grupy PKP spółka PKP Intercity S.A. w połowie 2022 r. uruchomiła sprzedaż swoich biletów poprzez aplikacje zewnętrzne.
„W ciągu tych kilkunastu miesięcy nasi agenci zewnętrzni sprzedali 5,6 mln biletów na kwotę ponad 250 mln zł. Lwia część tej sumy - 4,2 mln biletów, przypada na KOLEO, najbardziej popularną aplikację do sprzedaży biletów w Polsce. Współpraca z KOLEO przerosła wszelkie nasze oczekiwania” - powiedział Tomasz Gontarz.
Aplikacja KOLEO umożliwia wyszukanie najbardziej dogodnego połączenia, wyświetla ceny biletów i pozwala na zakup biletów dotyczących połączeń obsługiwanych przez kilkunastu polskich przewoźników. Za bilet można zapłacić rozmaitymi środkami płatniczymi: Apple Pay, Google Pay, przelewy, karty płatnicze czy BLIKA, bilet można także wrzucić do portfela Apple lub Google.
„Dla nas najważniejsze jest, by ludzie wybierali pociąg jako swój podstawowy środek transportu. Aplikacja KOLEO narodziła się z potrzeby pasażerów, by zaplanować podróż i za nią zapłacić w jednym miejscu, wygodnie i w nowoczesny sposób” - podkreślił Kuba Czajkowski, prezes zarządu Astarium, właściciel platformy KOLEO.
W opinii wiceprezesa PKP Intercity proces kupna biletów ma być jak najbardziej prosty i intuicyjny, dlatego spółka w styczniu 2023 r. zaprezentowała własną aplikację mobilną, która umożliwia również zakup biletów na połączenia międzynarodowe.
„Ważna jest możliwość wyboru. Klient decyduje o tym, czy chce kupić bilet w naszej aplikacji, na stronie internetowej, w kasie biletowej na dworcu czy w aplikacji zewnętrznej, takiej jak KOLEO. Przez naszą aplikację w ciągu pół roku sprzedaliśmy ponad 1,5 mln biletów” - zaznaczył Tomasz Gontarz.
Dodał, że aplikacja PKP Intercity jest intensywnie rozbudowywana i wkrótce pojawią się w niej nowe funkcjonalności.
Podsumowanie współpracy z KOLEO miało miejsce w trakcie targów TRAKO w Gdańsku. W tegorocznej, 15. edycji targów, bierze udział ponad 600 wystawców z 30 krajów.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.09.2023, 13:17 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Eksperci: inwestowanie w zdrowie pracowników przynosi pracodawcom korzyści ekonomiczne PAP
Współczesny rynek pracy stawia przed pracodawcami nowe wyzwania: stres, wypalenie zawodowe i choroby cywilizacyjne wpływają na efektywność i zaangażowanie pracowników. O tym, jak firmy mogą wspierać zdrowie fizyczne i psychiczne swoich zespołów, dyskutowali uczestnicy konferencji #ESG & #Sustainability FORUM „Go to the future”, zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie ESG.- 11.04.2025, 15:50
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zielony ład trafił do krwioobiegu przedsiębiorców PAP
Wiedza i świadomość na temat niezbędnej transformacji gospodarki trafiła już do kadry menadżerskiej większości firm - to jeden z wniosków panelu dyskusyjnego „Co dalej z zielonym ładem? W jakim kierunku zmierza Europa?”, który odbył się podczas kongresu #ESG & #Sustainability FORUM „Go to the future”, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie ESG.- 11.04.2025, 14:48
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Wyniki kontroli IJHARS dotyczące jakości jaj PAP
Kontrole Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) wykazały, że 27 proc. sprzedawanych w sklepach jaj jest oznakowane niezgodnie z przepisami. W związku z tym Inspekcja opracowała adresowany do konsumentów przewodnik „Jaja - co warto wiedzieć przed ich zakupem?”. Można się z niego dowiedzieć m.in. jak odróżnić jaja z chowu ekologicznego od tych z wolnego wybiegu i jak sprawdzić, czy pochodzą one z Polski.- 11.04.2025, 13:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ