Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SZANGHAJ, 28 września 2023 r. /PRNewswire/ -- Spółka Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) przedstawiła swoją ofertę na Międzynarodowych Chińskich Targach Przemysłowych 2023 („CIIF”). Wydarzenie to miało miejsce w Narodowym Centrum Kongresowo-Wystawienniczym (Szanghaj) w dniach 19-23 września 2023 r. pod hasłem „Zeroemisyjna przyszłość dla wszystkich”, i koncentrowało się na trzech podstawowych filarach: inteligentnej energii, inteligentnej produkcji i integracji cyfrowej inteligencji. Prezentowane przez Shanghai Electric efekty cyfrowej transformacji w zakresie produkcji urządzeń integrują inteligencję cyfrową, energię wiatrową, fotowoltaiczną, magazynowanie energii i rozwiązania w zakresie alokacji, a także szereg innych światowej klasy innowacyjnych technologii, które mogą przyczynić się do stworzenia bezemisyjnej przyszłości dla wszystkich.
„Kiedy Chiny zaproponowały swoje cele 3060 w zakresie podwójnej emisji dwutlenku węgla, zakładające osiągnięcie szczytowej emisji dwutlenku węgla do 2030 r. i neutralności węglowej do 2060 r., Shanghai Electric rozpoczęła opracowywanie kompleksowego, nowego systemu energetycznego i trójwymiarowego rozwiązania dla parków przemysłowych o zerowej emisji dwutlenku węgla - skomentował Liu Ping, prezes Shanghai Electric Group, podczas swojego wystąpienia na CIIF. - Prezentowane na targach CIIF zintegrowane rozwiązania w zakresie energii wiatrowej, słonecznej i magazynowania, integracja cyfrowej inteligencji oraz zaawansowany system zarządzania emisjami dwutlenku węgla umożliwią kolejnym klientom i partnerom na całym świecie osiągnięcie celów związanych z redukcją emisji dwutlenku węgla i zeroemisyjnym rozwojem”.
W dniu otwarcia CIIF firma Shanghai Electric podpisała strategiczne umowy o współpracy z AVIC Commercial Aviation Engine Co., Ltd. i Yangtze River Delta National Innovation Center, inaugurując tym samym nowy rozdział kompleksowej współpracy.
Promowanie transformacji energetycznej przemysłowego łańcucha dostaw poprzez wprowadzenie trzech głównych inteligentnych rozwiązań branżowych
Bazując na wieloletnim doświadczeniu w rozwoju innowacji technologicznych w branży energetycznej, koncern sukcesywnie wprowadza na rynek trzy najważniejsze rozwiązania z zakresu inteligentnego przemysłu, a mianowicie system Energy Carbon Smart Butler, platformę SEunicloud Industrial Internet Platform 4.0 oraz park przemysłowy o zerowej emisji dwutlenku węgla. Opracowano również „zarządzanie emisją dwutlenku węgla” opierające się na przemysłowej platformie internetowej, która realizuje transformację na linii ekspert ds. energii - zarządca emisji dwutlenku węgla. Rozwiązanie to koncentruje się na całym cyklu życia planowania, budowy i eksploatacji oraz głęboko integruje sprzęt i technologię informacyjną, aby zaspokoić ogólne i konkretne potrzeby różnych klientów, od przedsiębiorstw po parki przemysłowe, fabryki, magazyny, szkoły i miasta.
Wspieranie zintegrowanych rozwiązań wykorzystujących energię wiatrową, słoneczną, magazynowanie i inteligentną dystrybucję energii
Zintegrowane rozwiązania Shanghai Electric w zakresie magazynowania energii wiatrowej i słonecznej umożliwiają kompleksową integrację urządzeń i usług w zakresie multipleksowanego, wysokiej jakości magazynowania i kondycjonowania energii. Magazynowanie energii, energii sprężonego powietrza, energii akumulatorów litowych, energii przepływu cieczy i innych zasobów energetycznych - urządzenia technologiczne mogą realizować funkcje regulacji częstotliwości i szczytów na poziomie granulometrycznym.
Ponadto, przedsiębiorstwo Shanghai Electric zademonstrowało również swój trójwymiarowy zeroemisyjny park przemysłowy, który oferuje kompleksowe rozwiązania dla centrów przemysłowych, od projektowania i budowy ekologicznych zakładów po rozproszone nowe źródła energii, od ekologicznych inteligentnych linii produkcyjnych po usprawnienia w zakresie efektywności energetycznej w przemyśle. Zaprezentowano również przypadki redukcji emisji dwutlenku węgla u źródła, tworząc innowacyjne demonstracje wielofunkcyjnej komplementarności w całej branży i wytyczając wiodący punkt odniesienia dla ekologicznych, zeroemisyjnych, inteligentnych zakładów.
Propagowanie optymalizacji inteligentnej produkcji i prezentowanie technologii sprzętowych nowej generacji w najróżniejszych branżach
Na targach CIIF firma Shanghai Electric zaprezentowała kompleksowe rozwiązania liniowe dedykowane inteligentnym fabrykom akumulatorów litowych, systemy kontroli automatyzacji tranzytu kolejowego, precyzyjne szlifierki do zastosowania na szeroką skalę oraz średniej i wysokiej klasy obrabiarki CNC dla branży nowych energetycznych akumulatorów litowych, a także miejskiego tranzytu kolejowego i obrabiarek przemysłowych. Dodatkowo producent zaprezentował urządzenia takie jak potężne turbiny gazowe klasy F, wysokotemperaturowe reaktory chłodzone gazem, transformatory ultrawysokiego napięcia oraz inteligentne uniwersalne wyłączniki powietrzne.
Działając na rynku pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii, Shanghai Electric świadczy usługi w zakresie pełnego łańcucha przemysłowego, w tym projektowania niskoemisyjnych zakładów przemysłowych, inteligentnych linii produkcyjnych do montażu pojazdów i akumulatorów, akumulatorów do pojazdów napędzanych nowoczesnymi źródłami energii oraz szeregu innych części. Z myślą o przemyśle lotniczym, firma oferuje klientom zaawansowane produkty i zintegrowane usługi, takie jak zautomatyzowane systemy wiercenia i nitowania oraz linie montażowe, a także ważne podsystemy i elementy samolotów, takie jak oprzyrządowanie i systemy sterowania, elementy złączne i łopatki silnika. Z myślą o klientach reprezentujących branżę żeglugową, Shanghai Electric zwiększyła wydajność dostaw w dziedzinie morskich urządzeń do wody balastowej, systemów zasilania i urządzeń pomocniczych, z których wszystkie charakteryzują się ogromnym potencjałem rozwoju.
W przyszłości, koncern będzie nieustannie wykorzystywał swoją przewagę w zakresie produkcji zaawansowanego sprzętu i inteligentnej energii, jednocześnie aktywnie współpracując z organizacjami branżowymi w celu promowania zeroemisyjnego rozwoju.
Film prezentujący wystawę CIIF 2023 przygotowaną przez Shanghai Electric można obejrzeć na stronie internetowej: https://www.facebook.com/ShanghaiElectric/videos/1486796252116909/.
Film - https://mma.prnewswire.com/media/2221279/Shanghai_Electric.mp4
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg
Źródło: Shanghai Electric
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.09.2023, 09:06 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu