Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Optymistycznymi informacjami dotyczącymi błyskawicznej odbudowy potencjału krakowskiego lotniska i całego sektora turystycznego Małopolski po pandemii podzielił się Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport i jeden z gości specjalnych II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem.
„W historii krakowskiego lotniska to już trzeci raz, kiedy udało się osiągnąć taki wynik. Pozwala to szacować, że w 2023 roku mamy szansę, jako pierwszy port regionalny w Polsce, obsłużyć 9 milionów podróżnych” - powiedział Radosław Włoszek.
Siłą krakowskiego lotniska jest stale rozbudowywana siatka połączeń. #PROSTOzKRAKOWA można polecieć już do ponad 150 miejsc w 33 krajach, korzystając z usług 23 linii lotniczych. Tylko w 2023 roku na płycie tego największego lotniska regionalnego w Polsce i czołowego w naszej części Europy pojawiły się samoloty Turkish Airlines, Sun Express, Air Dolomiti, Air Serbia i Pegasus Airlines. Z kolei kilka dni temu największy w historii zimowy rozkład lotów z Krakowa, obejmujący 4 nowe połączenia do Belfastu, Fuerteventury, Memmingen i Tirany, ogłosiła linia lotnicza Ryanair.
„Stała rozbudowa siatki połączeń to element naszej szerszej strategii walki o tzw. klienta globalnego. Małopolska rywalizuje bowiem o turystów z wieloma innymi regionami, a czynnikiem decydującym o ich ostatecznym wyborze celu jest m.in. dostępność transportowa. Odważnie i z sukcesami wkraczamy na kolejne rynki, czego dowodem jest chociażby lawinowy wzrost liczby turystów z krajów arabskich, którzy odwiedzili w tym roku Kraków i całe województwo” - zauważył prezes zarządu Kraków Airport.
Fantastyczne wyniki legendarnego Kraków Airport rezonują na statystki całej Małopolski, którą do września 2023 roku odwiedziło już 16 milionów turystów - krajowych i zagranicznych. Oznacza to, że to województwo przyciągnęło co czwartą osobę spędzającą urlop w Polsce.
„Małopolska to jeden z najatrakcyjniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów w Polsce, a Kraków to najbardziej rozpoznawalna polska marka turystyczna na świecie. Podróżni z najdalszych zakątków świata, który dzięki Kraków Airport mogą dziś szybko i bezpiecznie dotrzeć do Małopolski, doceniają nie tylko piękno jej krajobrazów, ale także bogactwo tradycji, historii, smaków” - zaznaczyła Iwona Gibas z zarządu województwa małopolskiego.
Jest to o tyle istotne, że turystyka staje się coraz istotniejszą gałęzią całej polskiej gospodarki - turyści doceniają różnorodność naszego krajobrazu i wysoko oceniają swoje poczucie bezpieczeństwa podczas pobytu w Polsce. Przed branżą turystyczną stoją jednak duże wyzwania, związane m.in. ze zmianami klimatu czy sytuacją geopolityczną, o których w dniach 26-28 września dyskutowano podczas II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem. Gościem honorowym wydarzenia był Andrzej Duda, prezydent RP.
„Kluczem do sukcesu, rozumianego jako stały wzrost liczby turystów krajowych i zagranicznych, jest wielopoziomowa współpraca pomiędzy wszystkimi interesariuszami: instytucjami rządowymi, samorządowcami, hotelarzami, właścicielami punktów gastronomicznych, organizatorami transportu publicznego. Dzięki temu kolejne miliony gości będą mogły zakochać się w tym magicznym miejscu, jakim jest Zakopane, Kraków, cała Małopolska” - powiedział Radosław Włoszek.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.09.2023, 10:23 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE