Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Potrzebne w tym celu dane gromadzone są w różnych rejestrach publicznych - aby uzyskać kompleksową informację, trzeba je pozyskać, przetworzyć i przeanalizować. Z pomocą w tym zadaniu przychodzi Raport SmartSDI dla działki udostępniany przez firmę Geo-System. Jest to popularne narzędzie sprawdzone już przez tysiące użytkowników - właścicieli, inwestorów oraz pośredników nieruchomości. To jedyny na rynku raport, który został nagrodzony przez Ministra Rozwoju i Technologii w konkursie na najlepsze innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji.
• Wybór idealnej lokalizacji
Należy pamiętać, że kupując działkę pod budowę lub z istniejącą zabudową, nierzadko wybiera się miejsce, w którym będzie się już mieszkać do końca życia. Dlatego lokalizacja jest najważniejsza. Trzeba podkreślić, że o ile decyzja o wyborze regionu Polski jest sprawą indywidualną, to pewien zakres parametrów lokalizacyjnych działki jest stały niezależnie od tego, czy chce się ją kupić w Beskidach, na Kaszubach czy pod Wrocławiem. O czym należy pamiętać? Trzeba sprawdzić, czy wybrana lokalizacja spełnia oczekiwania inwestora pod względem dostępności do komunikacji publicznej, szkół, sklepów i innych istotnych punktów.
• Sprawdzenie warunków zabudowy działki
Kluczowe jest upewnienie się, że warunki zagospodarowania działki są zgodne z planami przyszłego właściciela nieruchomości. To także okazja do zweryfikowania obecnych i przyszłych planów rozwoju okolicy - sprawdzenia, czy w sąsiedztwie nie powstanie autostrada lub obiekt przemysłowy, który wpłynie negatywnie na wartość nieruchomości i łatwość użytkowania. W polskim prawie najważniejszym dokumentem, który definiuje sposób zagospodarowania nieruchomości, jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W przypadku braku MPZP może być konieczne wydanie przez gminę decyzji o warunkach zabudowy.
• Inne ważne parametry działki
Przed zakupem działki należy również sprawdzić, jakie inne czynniki mogą wpłynąć na możliwość jej zabudowania. Dotyczy to zarówno aspektów środowiskowych, w tym zagrożenia powodziowego, jak i antropogenicznych, np. występowania obiektów uciążliwych. Warto zwrócić uwagę na:
- zagospodarowanie terenu - istniejące i planowane;
- otoczenie nieruchomości (m.in. dostęp do mediów oraz bliskość obiektów uciążliwych);
- ukształtowanie terenu;
- uwarunkowania natury środowiskowej (np. bliskość terenów chronionych lub zalewowych);
- historię nieruchomości i zmian w jej otoczeniu.
• Raport SmartSDI - wiarygodne i sprawdzone rozwiązanie
Wszystkie wymienione czynniki wpływające na atrakcyjność działki można sprawdzić w usłudze Raport SmartSDI - w jednym miejscu prezentowane są dane pochodzące z kilkudziesięciu oficjalnych rejestrów urzędowych. W bazie firmy Geo-System znajduje się ponad 38 mln działek i 8 mln adresów z całej Polski aktualizowanych na bieżąco.
Raport SmartSDI dla działki można zamówić online, a wynik otrzymuje się niemal natychmiastowo. Wystarczy podać numer ewidencyjny działki lub wskazać nieruchomość na mapie. Dokument zostanie przygotowany w ciągu kilku minut i wysłany na adres e-mail w formacie PDF. Na stronie można zapoznać się z instrukcją zamawiania raportu - https://youtu.be/Fx95iJTpsS8.
Raport SmartSDI to nie tylko źródło cennych informacji, lecz także sposób na oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki niemu można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i ryzyka poniesienia dodatkowych kosztów związanych z zakupem działki lub budową na niej. Raport może być także pomocny, by negocjować lepszą cenę i warunki umowy ze sprzedawcą.
KONTAKT:
e-mail: geo-system@geo-system.com.pl
Źródło informacji: Geo-System
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.12.2023, 12:00 |
Źródło informacji | Geo-System |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Orsted: za dwa lata ruszamy z produkcją energii z morskiej farmy wiatrowej PAP
„Orsted wspólnie z PGE realizuje projekt Baltica 2. Jest to największy kiedykolwiek zrealizowany w Polsce projekt energetyki odnawialnej o mocy 1,5 GW” – mówiła Agata Staniewska-Bolesta, dyrektorka zarządzająca Orsted Offshore Polska, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024.- 22.11.2024, 09:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Przedstawiamy ADOGRC 13.0: wspieranie inteligentniejszej zgodności i zwiększanie wydajności regulacyjnej
ADOGRC 13.0 wprowadza nowe, zaawansowane scenariusze zarządzania zgodnością i ochroną danych, oferując firmom kompleksową platformę do poruszania się po zmieniających się przepisach, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej kontroli operacyjnej i nadzoru.- 22.11.2024, 09:07
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom