Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W marcu 2024 r. ruszyła XIX edycja konkursu „Potyczki Algorytmiczne”. Potyczki są najstarszym internetowym konkursem algorytmiczno-programistycznym w Polsce, adresowanym do wszystkich - uczniów, studentów, zawodowców i amatorów. Zadania konkursowe są tak dobrane, żeby każdy znalazł dla siebie coś interesującego, wartego pomyślenia i zaprogramowania, niezależnie od posiadanej wiedzy i umiejętności. Najlepsi będą musieli jednakże wykazać się kunsztem równoważnym mistrzom z najbardziej prestiżowych, światowych konkursów programistycznych. Wszyscy dotychczasowi zwycięzcy konkursu to znakomici informatycy, którzy mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w późniejszym życiu zawodowym.
Rejestracja online do konkursu ruszyła 1 marca 2024 r. Potyczki mają charakter konkursu otwartego dla wszystkich, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. W tym roku po raz trzeci rusza „dywizja C”, którą adresujemy do osób stawiających swoje pierwsze kroki w konkursach algorytmiczno-programistycznych. W tej edycji, oprócz rozwiązań w C++, dopuszczamy także rozwiązania przygotowane w Pythonie.
Potyczki Algorytmiczne w roku 2024 składać się będą z dwóch etapów:
⦁ zdalnego - odbywającego się w dniach 11-17 marca 2024 roku i składającego się z 5 rund rozgrywanych za pośrednictwem internetu, w ramach których uczestnicy będą mieli każdorazowo do rozwiązania zadania polegające na napisaniu programu komputerowego rozwiązującego zadany problem algorytmiczny;
⦁ wielkiego finału - rozgrywanego w dniach 24-25 maja 2024 roku w gościnnych progach współorganizatora konkursu, zielonogórskiej firmy Digital Technology Poland. Do finału zostanie zakwalifikowanych 20 zawodników.
Dla najlepszych zawodników czekają nagrody rzeczowe. Dodatkowo 128 uczestników otrzyma kultowe koszulki Potyczek Algorytmicznych 2024 oraz upominki-niespodzianki.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, opis przebiegu zawodów oraz link do rejestracji dostępne są na stronie internetowej oraz na profilu społecznościowym.
Organizatorami konkursu są Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz firma Digital Technology Poland z Zielonej Góry.
Źródło informacji: Fundacja Rozwoju Informatyki
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.03.2024, 14:59 |
Źródło informacji | Fundacja Rozwoju Informatyki |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |