Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRiT: powołanie Zespołu ds. Deregulacji i Dialogu Gospodarczego (komunikat)

25.03.2024, 20:28aktualizacja: 26.03.2024, 09:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

O 7 wzrosła liczba stowarzyszeń przedsiębiorców, które będą wspólnie z MRiT wypracowywać jak najlepsze dla biznesu rozwiązania. Miejsce reaktywowanego w połowie lutego br. przez ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Hetmana Zespołu ds. Doskonalenia Regulacji Gospodarczych, zajął Zespół ds. Deregulacji i Dialogu Gospodarczego. W jego skład wchodzi 18 organizacji.

"Odkąd zostałem powołany na stanowisko ministra rozwoju i technologii, regularnie spotykam się z przedstawicielami przedsiębiorców. Jestem absolutnie przekonany, że nie można tworzyć regulacji gospodarczych w oderwaniu od osób, których one dotyczą. Przedstawiciele biznesu są dla nas partnerami. Wspólnie z nimi chcemy tworzyć przepisy, które będą sprzyjały rozwojowi przedsiębiorczości w Polsce. Zespół ds. Deregulacji i Dialogu Gospodarczego będzie forum, które ułatwi nam wspólne szukanie rozwiązań" – mówi Krzysztof Hetman, minister rozwoju i technologii.

Zadania zespołu

Nowy zespół pomoże w jeszcze szerszym włączeniu przedstawicieli zrzeszeń przedsiębiorców w proces identyfikacji trudności jakie stoją przed polskim biznesem i pomoże w ich rozwiązywaniu – zarówno poprzez działania legislacyjne jak i poza legislacyjne. Pracom Zespołu przewodnicy Pełnomocnik Ministra Rozwoju i Technologii do spraw deregulacji i dialogu gospodarczego, dr Mariusz Filipek.

W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele 18 organizacji. To:

-Business Centre Club,

-Federacja Przedsiębiorców Polskich,

-Konfederacja Lewiatan,

-Krajowa Rada Notarialna,

-Krajowa Izba Doradców Podatkowych,

-Krajowa Izba Gospodarcza,

-Krajowa Izba Radców Prawnych,

-Naczelna Organizacja Techniczna,

-Naczelna Rada Adwokacka,

-Polska Izba Biegłych Rewidentów,

-Polska Rada Biznesu,

-Polskie Towarzystwo Ekonomiczne,

-Polskie Towarzystwo Gospodarcze,

-Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej,

-Stowarzyszenie Księgowych w Polsce,

-Związek Banków Polskich,

-Związek Przedsiębiorców i Pracodawców,

-Związek Rzemiosła Polskiego.

Kolejne organizacje i niezależni eksperci, będą mogli włączyć się w pracę w ramach podzespołów tematycznych.

Prace zespołu

Zespól zajmował się będzie m. in. propozycjami zmian prawa, których celem będzie uproszczenie prowadzenia działalności gospodarczej. Jednym z projektów ustaw, nad którymi będzie pracował, jest pakiet deregulacyjny, który ma m. in. uprościć zasady zakładania i prowadzenia firm oraz proponować przyjazne przedsiębiorcom rozwiązania prawne.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jls/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.03.2024, 20:28
Źródło informacji MRiT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ