Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Na początku kwietnia cały Wiedeń ożyje pierwszym w historii biennale klimatycznym. To innowacyjny i interaktywny projekt artystyczny, którego tematem przewodnim są skutki społeczne związane ze zmianami klimatycznymi. W ciągu 100 dni, od 5 kwietnia do 14 lipca, odwiedzający będą mogli odkryć potencjał sztuki, designu, architektury i nauki oraz przyczynić się do kreatywnych rozwiązań różnych wyzwań współczesności.
„Dzięki swojej wizji sztuka i kultura mogą przyczynić się do tworzenia przyszłości przyjaznej dla klimatu, docierając jednocześnie do szerokiego grona odbiorców. Dzięki różnorodnemu programowi Wiedeńskie Biennale Klimatu powinno pełnić funkcję projektu demonstracyjnego i platformy wymiany doświadczeń” - podkreśla potencjał festiwalu jako modelu dla podobnych wydarzeń wiedeński członek zarządu miasta ds. klimatu, Jürgen Czernohorszky.
Biennale inicjuje miasto, a jego organizatorem jest KunstHaus Wien, które od swojego powstania w latach 90. XX wieku zajmuje się „zielonymi motywami” zgodnie z wizją Friedensreicha Hunderwassera. Tu będzie też siedziba festiwalu. Muzeum zaprezentuje się w nowej, bardziej zrównoważonej formie po zakończonej przebudowie. Na zwiedzających czeka nie tylko wystawa sztuki, ale także warsztaty, koncerty, dyskusje czy sympozjum klimatyczne.
Dzięki ponad 60 współpracującym partnerom będzie można uczestniczyć w różnych wydarzeniach w naddunajskiej metropolii. Organizatorzy zapraszają na przykład do eksperymentalnej przestrzeni na terenie dawnej stacji Nordwestbahnhof, którą miasto dziś wykorzystuje jedynie jako stację towarową, a która w przyszłości zostanie przekształcona w nowoczesną dzielnicę. Ale zanim to nastąpi, artyści ze StudioVlayStreeruwitz i Isolde Rajek stworzą tu „klimatyczną stołówkę” i przedstawią swoją wizję zaopatrzenia miasta w żywność w przyszłości. Będzie to miało również wpływ na gospodarkę o obiegu zamkniętym i zrównoważone projektowanie. Vienna Design Festival przygotowuje obszerną wystawę, swój projekt przygotowuje także Wiedeńska Agencja Gospodarcza, która we współpracy z Uniwersytetem Technicznym upcyklinguje już nieużyteczne zasoby w nowe materiały dla projektantów i architektów.
Wśród instytucji biorących udział w ciekawych projektach w ramach biennale można wymienić m.in. Muzeum Sztuki Współczesnej Belvedere 21, Dzielnicę Muzeów MuseumsQuartier Wien czy Muzeum Sztuki Stosowanej MAK.
Biennale Klimatu w Wiedniu
5 kwietnia - 14 lipca 2024 r.
Źródło informacji: Vienna International Offices
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.04.2024, 10:30 |
Źródło informacji | Vienna International Offices |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Na targach Hannover Messe 2025 Shanghai Electric podpisuje umowy o współpracę strategiczną warte ponad 3,637 mld CNY
Przyspieszenie globalnej transformacji energetycznej za sprawą innowacji w zakresie czystej energii i inteligentnej infrastruktury.- 04.04.2025, 16:46
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Rosną koszty zarządzania odpadami. Jak radzą sobie z nimi sieci handlowe? Raport ZEME i Keralla Research
GOZ, BDO, ROP. Na dźwięk tych skrótów wielu menedżerów odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami w sklepach wielkopowierzchniowych i sieciach handlowych odczuwa niepokój. W praktyce oznaczają one bowiem rosnące obowiązki regulacyjne i konieczność dostosowania procesów do coraz bardziej wyśrubowanych standardów. A to zazwyczaj przekłada się na jedno - wyższe koszty operacyjne. Eksperci przekonują jednak, że odpady mogą stać się źródłem oszczędności, a nawet przychodów.- 04.04.2025, 10:46
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: ZEME
-
Image
NASK wyznacza nowe kierunki rozwoju cyberbezpieczeństwa w Europie PAP
- 03.04.2025, 16:14
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ