Pobierz materiał i Publikuj za darmo
• Kampania skierowana jest do kobiet i mężczyzn, którzy marzą o rozwoju i dołączeniu do jednej z najstarszych linii lotniczych na świecie.
• Powiększenie kadry pilotów stanowi jeden z celów realizacji strategii narodowego przewoźnika na lata 2024-2028.
12 kwietnia br. rozpoczęła się kampania rekrutacyjna skierowana do pilotów pragnących dołączyć do załogi kokpitowej Polskich Linii Lotniczych LOT. W obliczu dynamicznego rozwoju branży lotniczej na świecie przewoźnik oferuje nie tylko niesamowitą możliwość rejsów na trasach międzynarodowych, ale także dynamiczną ścieżkę rozwoju oraz wyjątkowe perspektywy kariery.
Realizacja strategii PLL LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT realizują swoje założenia strategii na lata 2024-2028, która zakłada m.in. rozbudowę floty oraz powiększanie siatki połączeń. Narodowy przewoźnik koncentruje się na rozbudowie połączeń regionalnych oraz dalekiego zasięgu do Ameryki Północnej i Azji, aby zapewnić wzrost liczby pasażerów i ruch tranzytowy na trasie Azja-Ameryka Północna. Już w tym roku narodowy przewoźnik odbył inauguracyjny rejs do stolicy Uzbekistanu – Taszkentu, wznowił połączenie do Aten, a od czerwca pojawią się kolejne dwa nowe kierunki – Rijad w Arabii Saudyjskiej oraz rumuńska Oradea.
Pilot the future – rekrutacja do załogi kokpitowej
Zakładane w strategii zmiany rozwoju wiążą się z potrzebą pozyskiwania nowych talentów i rozbudowaniem programów rekrutacyjnych. Pilot the future – pod takim hasłem PLL LOT zachęcają pilotów, którzy chcą dołączyć pod skrzydła narodowego przewoźnika. Załoga kokpitowa w LOT to grupa wybitnych ekspertów, a jej siła oparta jest na wielu ważnych filarach, które czynią PLL LOT stabilną i rozwojową firmą.
To, co wyróżnia LOT to nowoczesna i zróżnicowana flota, zapewniająca wszystkim pilotom niezwykłe możliwości awansu zawodowego. Rozpoczynając współpracę, piloci mają perspektywę jednej z najlepszych ścieżek kariery w regionie: od samolotów odrzutowych wąskokadłubowych, takich jak Embraer i Boeing 737, kończąc na szerokokadłubowych Boeingach 787 Dreamliner. PLL LOT gwarantują szkolenia na wybrany typ samolotu oraz stałą bazę w Warszawie. Warto podkreślić, że w dotrzymywaniu najwyższych standardów szkoleniowych pilotom LOT-u pomaga Polska Akademia Lotnicza, która umożliwia całoroczny dostęp do szkoleń i nowoczesnych symulatorów.
„Branża lotnicza notuje dynamiczny wzrost z roku na rok. Najnowsze prognozy IATA potwierdzają, że w latach 2023-2040 ruch pasażerski będzie rósł 4,2% rocznie, osiągając blisko 8 miliardów pasażerów w 2040 roku. Oznacza to dwukrotny wzrost światowego ruchu pasażerskiego względem 2019 roku. Polskie Linie Lotnicze LOT w odpowiedzi na te prognozy oraz realizację strategii, aktywnie zachęcają do dołączenia do załogi kokpitowej. Jako narodowy przewoźnik o globalnym zasięgu dokonujemy szeregu innowacji w obszarze technologii oraz stale powiększamy siatkę połączeń i nie mam wątpliwości, że praca dla firmy spod znaku żurawia to ogromny powód do dumy. Serdecznie więc zapraszam do zgłoszeń” – podkreśla Dorota Dmuchowska, członek zarządu ds. operacyjnych PLL LOT.
Działania promujące
Do udziału w rekrutacji zachęcają członkowie załogi kokpitowej PLL LOT. Pierwszy materiał video dostępny jest już na kanale YouTube. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia! A jeśli ciekawi Cię, jak wygląda Dzień z życia pilota, polecamy materiał z udziałem Łukasza Kulpy, Pierwszego Oficera B737 – link.
Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji pilotów można znaleźć na stronie internetowej https://www.lot.com/pl/pl/kariera/praca-w-samolocie/pilot-samolotu.
Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej.
Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.
Źródło informacji: PLL LOT
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.04.2024, 12:13 |
Źródło informacji | PLL LOT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu