Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Lidia i Jerzy Owsiakowie odbiorą nagrodę 19 listopada 2024, podczas uroczystej gali wręczenia nagród polskiej edycji konkursu innowacji w medycynie i farmacji Prix Galien.
Organizator konkursu Prix Galien Polska ogłosił dzisiaj, że laureatami przyznawanej na świecie od 2007 roku nagrody „Pro Bono Humanum” zostali Lidia i Jerzy Owsiakowie.
„Nagroda stanowi wyraz uznania dla zaangażowania Lidii i Jurka Owsiaków w bezprecedensowy sukces Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od lat wspiera polską służbę zdrowia, ratując niezliczoną ilość istnień ludzkich - powiedział Tomasz Hildt, dyrektor generalny konkursu Prix Galien Polska. - Zakupiony sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny pozwala leczyć najciężej chore dzieci, seniorów, wspiera lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, oraz wszystkich tych, którzy walczą o zdrowie i życie innych. Stworzona przez Lidię i Jurka Owsiaków Orkiestra to potężny ruch społeczny, który angażując ludzi niezależnie od wieku, zawodu czy statusu materialnego, gra muzykę jedności, nadziei i dobra, przypominając nam, że wszyscy jesteśmy częścią większej całości”.
Nagroda „Pro Bono Humanum” ustanowiona została w 2007 roku przez Galien Foundation, aby uhonorować osoby lub organizacje, które w znaczący sposób przyczyniły się do poprawy dobrostanu ludzkości poprzez działalność humanitarną, społeczną lub naukową. Od chwili powstania aż do 2016 r. nagroda „Pro Bono Humanum” w amerykańskiej edycji konkursu Prix Galien wręczana była osobiście przez prof. Elie Wiesela (1928-2016), honorowego prezesa i założyciela Fundacji Galien, laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Laureatami nagrody „Pro Bono Humanum” są, między innymi: Bill oraz Melinda Gates, Bill Clinton, Philippe Douste-Blazy oraz Jimmy Carter. W Polsce nagroda „Pro Bono Humanum” przyznana została po raz pierwszy.
Prix Galien Polska
Konkurs Prix Galien powstał ponad 50 lat temu, aby nagradzać autorów innowacji w medycynie i farmacji. Zainicjowany w 1970 roku we Francji, ma dziś charakter międzynarodowy i odbywa się także między innymi we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach i wielu innych krajach. Twórcą Prix Galien jest francuski uczony Roland Mehl, zaś w komitecie założycielskim amerykańskiej kapituły na 13 członków zasiadało ośmiu laureatów Nagrody Nobla. Medal Prix Galien stanowi dziś, obok Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny, najważniejsze na świecie wyróżnienie jakie można zdobyć w dziedzinie innowacyjnej medycyny i farmacji.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.prixgalienpolska.com
Prix Galien Polska w social media: https://www.linkedin.com/company/prix-galien-poland
Zdjęcia: Lidia i Jerzy Owsiakowie (WOSP, Łukasz Widziszowski): https://www.prixgalienpolska.com/do-pobrania/
KONTAKT:
Kontakt dla mediów:
Katarzyna Epa
e-mail: k.epa@prixgaliencee.com
tel. +48 508 358 236
Akredytacje na Galę Prix Galien Polska oraz Galien Forum 2024: media@prixgaliencee.com
Źródło informacji: Biuro prasowe polskiej edycji Prix Galien
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.10.2024, 12:41 |
Źródło informacji | Biuro prasowe polskiej edycji Prix Galien |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
#IJHARSnaFerie - czyli nie dajmy się oszukać nie tylko podczas ferii w sklepie i restauracji PAP
Bezpieczne ferie to także bezpieczny i świadomy swoich praw konsument - przypomina przed rozpoczynającą się zimową przerwą w zajęciach szkolnych Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) i podpowiada, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze dobrej jakości i nie dać się oszukać.- 17.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce