Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Karol Bączkowski, znany również jako Karol Ratownik, od 16 lat jest zawodowym ratownikiem medycznym. Przepracował ponad 40000 godzin na pokładzie karetki. Prowadzi szeroką edukację z zakresu ratownictwa za pomocą kanałów w mediach społecznościowych oraz kursów i szkoleń.
W swojej publikacji „Książka o pierwszej pomocy napisanej przez życie” pokazuje, jak kruche jest życie, a jego ochrona wymaga zarówno wiedzy, jak i działania. Dzięki wspólnej inicjatywie Unum pragnie inspirować Polaków do podejmowania świadomych decyzji oraz edukować o tym, jak ważna jest odwaga w działaniu. Najważniejsze jest przygotowanie na niespodziewane, dlatego tak kluczowe jest ubezpieczenie życia i zdrowia swojego oraz najbliższych. To realna pomoc, która w trudnych chwilach może odciążyć finansowo i zapewnić dostęp do leczenia czy rehabilitacji.
„Misja Karola Bączkowskiego, by uczyć, że każdy z nas może być ratownikiem i uratować komuś życie, jest nam szczególnie bliska. W Unum wierzymy, że troska o przyszłość zaczyna się od przygotowania zarówno w codziennym życiu, jak i w trudnych momentach, kiedy liczy się szybka reakcja i realne wsparcie - mówi Aneta Podyma, prezes zarządu Unum. - Wspólnie z Karolem chcemy przygotować Polaków na moment, kiedy życie mówi >>sprawdzam<< i pokazać, że odpowiednia wiedza może uratować to, co najcenniejsze”.
W ramach współpracy Unum uruchomi specjalną Akademię Pierwszej Pomocy, w ramach której spółka sfinansuje Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla swoich pracowników i współpracowników. To ambitny, wieloletni projekt, którego celem jest zapewnienie najwyższego poziomu przeszkolenia wszystkim zainteresowanym.
„Na miejscu zdarzenia kluczowy jest świadek zdarzenia, ludziom należy dać narzędzia do ratowania życia. Czasami jest to AED, czasami apteczka, jednak bez edukacji skazani jesteśmy na porażkę. Stawiam na naukę, obalanie mitów oraz edukację społeczną przez promocję pierwszej pomocy. Bardzo się cieszę, że partner wydania mojej nowej książki - Unum - również dostrzega w tym wartość. Kto ratuje jednego człowieka, ratuje cały świat” - komentuje Karol Bączkowski.
Już w tym roku, promując wiedzę o ratowaniu życia, spółka przeprowadzi wspólnie z Karolem Bączkowskim szereg webinariów i spotkań edukacyjnych skierowanych do swoich klientów.
„Cieszę się, że wspólnie z Karolem możemy wzmacniać świadomość wśród Polaków i pokazywać, że troska o życie i zdrowie to nie tylko nasza misja zawodowa, ale także życiowe zobowiązanie” - dodaje Aneta Podyma.
Źródło informacji: Unum Życie TUiR S.A.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.01.2025, 11:56 |
Źródło informacji | Unum Życie TUiR S.A. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Rzecznik Praw Pacjenta: dobre praktyki wzmacniają bezpieczeństwo pacjentów PAP
Wdrażanie dobrych praktyk w przychodniach i szpitalach usprawnia funkcjonowanie tych placówek i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa u pacjentów oraz komfort pracy medyków - uważa Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, i zachęca placówki medyczne do tworzenia i wdrażania kolejnych tego typu rozwiązań.- 21.01.2025, 10:07
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom