Pobierz materiał i Publikuj za darmo
GENEWA, 14 maja 2025 r. /PRNewswire/ - National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®) - stowarzyszenie not-for-profit obejmujące czołowe ośrodki onkologiczne w Stanach Zjednoczonych, które publikuje oparte na dowodach i konsensusie ekspertów zalecenia - dołącza do światowych organizacji biorących udział w pierwszym Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii, odbywającym się w dniach 14-16 maja.
„Codziennie staramy się poprawiać dostęp do wysokiej jakości, wartościowej, ukierunkowanej na pacjenta opieki onkologicznej dla wszystkich ludzi na świecie - powiedziała Crystal S. Denlinger, MD, dyrektorka generalna NCCN. - To dla nas zaszczyt, że możemy nie tylko uczestniczyć, ale również sponsorować to ważne spotkanie w ramach naszego zobowiązania do międzynarodowej współpracy w walce z rakiem. Każdy kraj i region powinien mieć dostęp do planów leczenia onkologicznego opartych na najlepszej wiedzy medycznej, aby zapewniać optymalną opiekę pacjentom onkologicznym w każdym miejscu”.
Cancer Planners Forum jest pierwszym spotkaniem tego rodzaju poświęconym szkoleniom, mentoringowi i wsparciu osób odpowiedzialnych za opracowanie i wdrażanie krajowych planów leczenia onkologicznego (NCCP). Wydarzenie zorganizowała i poprowadziła Międzynarodowa Unia do Walki z Rakiem (UICC) - do której należy NCCN - przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem (IARC), Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej( IAEA) oraz Międzynarodowego Partnerstwa na rzecz Walki z Rakiem (ICCP).
Opracowanie opublikowane niedawno w czasopiśmie Lancet Oncology było poświęcone globalnemu przeglądowi NCCP. W badaniu wzięło udział ponad 70 ekspertów międzynarodowych - w tym z NCCN - którzy poddali analizie 98 NCCP i 58 planów leczenia chorób niezakaźnych (NCD) z krajów reprezentujących wszystkie poziomy zasobów. O ile wyniki wskazują na postępy w zakresie wszystkich krajowych strategii zwalczania raka, wielokrotnie występują luki w finansowaniu, dostępie i uwzględnianiu w NCCP interwencji opartych na dowodach.
Cancer Planners Forum ma na celu wyrównanie tych różnic dzięki wsparciu współpracy, podejmowania decyzji na podstawie danych i zapewnianiu planów leczenia onkologicznego, które są kompleksowe, odpowiednio dofinansowane i skutecznie realizowane. Oto niektóre z poruszanych tematów:
- najlepsze praktyki w zakresie opracowywania i wdrażania NCCP
- przykład inwestycji w krajowe planowanie leczenia onkologicznego
- studia przypadków udanych krajowych programów leczenia raka
- rola rejestrów nowotworów i podejmowania decyzji w oparciu o dane
- wpływ przepisów i polityki w zakresie leczenia onkologicznego.
„To kluczowe forum odbywa się w ważnym roku, w którym choroby niezakaźne takie jak nowotwory złośliwe stanowią główny element agendy zdrowia publicznego na świecie - powiedziała Katy Winckworth-Prejsnar, MPH, dyrektorka globalnego programu NCCN. - Do najważniejszych z nadchodzących w tym roku spotkań zaliczają się Światowe Zgromadzenie Zdrowia (WHA) i Czwarte Spotkanie Wysokiego Szczebla Zgromadzenia Ogólnego NZ poświęcone zapobieganiu i leczeniu chorób niezakaźnych (HLM4). Mamy nadzieję, że państwa członkowskie wykorzystają wnioski z forum, orędując za wprowadzeniem NCCP w kontekście realizacji celów powszechnej ochrony zdrowia, celów globalnego planu działania w zakresie chorób niezakaźnych i celów zrównoważonego rozwoju (SDG)”.
Stowarzyszenie NCCN jest dobrze przygotowane do udziału w tej misji. Prawie połowa z dwóch milionów zarejestrowanych użytkowników Wytycznych praktyki klinicznej w onkologii NCCN (Wytyczne NCCN®) jest spoza Stanów Zjednoczonych i reprezentuje ponad 190 różnych krajów. Globalny program NCCN często nawiązuje współpracę z lokalnymi i regionalnymi ekspertami, aby tworzyć wytyczne w zakresie leczenia onkologicznego i zasoby dostosowane do konkretnych potrzeb populacji. Należą do nich międzynarodowe adaptacje Wytycznych NCCN®, Ramy NCCN w zakresie stratyfikacji zasobów Wytycznych NCCN (Ramy NCCN™) oraz tłumaczenia Wytycznych NCCN i Wytycznych NCCN dla pacjentów®.
Wszystkie globalne zasoby NCCN na temat nowotworów są dostępne bezpłatnie na stronie NCCN.org lub w aplikacji Virtual Library of NCCN Guidelines. Więcej informacji na stronie NCCN.org/global.
National Comprehensive Cancer Network
National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®) to działające od 30 lat stowarzyszenie not-for-profit obejmujące czołowe ośrodki onkologiczne, zaangażowane w działania obejmujące opiekę nad pacjentami, badania i edukację. NCCN ma na celu definiowanie i polepszanie standardów jakości, skuteczności, sprawiedliwości i dostępu do opieki i profilaktyki onkologicznej, aby odmieniać na lepsze życie wszystkich ludzi. Wytyczne praktyki klinicznej w onkologii NCCN (Wytyczne NCCN®) zapewniają przejrzyste, oparte na dowodach i konsensusie ekspertów zalecenia leczenia i zapobiegania nowotworom oraz świadczenia wspomagające; są one uznanym standardem postępowania klinicznego w leczeniu raka i stanowią najbardziej wyczerpujące i regularnie aktualizowane wytyczne dostępne w dowolnym obszarze medycyny. Wytyczne dla pacjentów NCCN® zapewniają specjalistyczne informacje na temat leczenia nowotworów, aby zapewnić pacjentom i opiekunom dostęp do informacji i możliwości przy wsparciu Fundacji NCCN®. NCCN działa również na rzecz kształcenia ustawicznego, realizuje globalne inicjatywy, strategie oraz prowadzi współpracę badawczą i publikuje opracowania z dziedziny onkologii. Więcej informacji na stronie NCCN.org.
Źródło: National Comprehensive Cancer Network
Kontakt dla przedstawicieli mediów:
Rachel Darwin
Tel. 267-622-6624
e-mail: darwin@nccn.org
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/441768/5307323/NCCN_Logo_v2.jpg
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 14.05.2025, 13:46 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |