Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Kwota nagrody, związanej z lepszymi od prognozowanych wynikami spółki w ubiegłym roku, jest zgodna z pierwotną propozycją zarządu Grupy, złożoną podczas rozmów ze stroną społeczną w sprawie warunków połączenia PGG i Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW). Związkowcy liczyli, że uda się wynegocjować wyższą kwotę, ostatecznie jednak - podczas środowego spotkania - przyjęli do wiadomości decyzję zarządu.
O zaakceptowaniu nagrody w wysokości 1,2 tys. zł brutto na pracownika związkowcy informują media na razie nieoficjalnie, choć informacja została już przekazana pracownikom kopalń. O ustaleniach oficjalnie nie informuje też na razie PGG, która prowadzi rozmowy z bankami na temat restrukturyzacji zadłużenia, w związku z przygotowaniami do planowanego na początek kwietnia połączenia z Katowickim Holdingiem Węglowym. W związku z tym przedstawiciele spółki obecnie nie wypowiadają się w sprawach dotyczących jej finansów.
"Komunikat w sprawie wypłaty jednorazowego świadczenia dla pracowników PGG zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu" - powiedział PAP rzecznik PGG Tomasz Głogowski, wstrzymując się od komentowania związkowych informacji na temat ustalenia kwoty świadczenia.
Wypłata jednorazowej nagrody jest możliwa w związku z lepszymi od zakładanych wynikami PGG za ubiegły rok. Spółka zamknęła 2016 r. ponad 300-milionową stratą, ale był to wynik o 42,5 mln zł lepszy od prognozowanego w biznesplanie - wpłynął na to m.in. wzrost cen węgla oraz ustabilizowanie produkcji w końcówce roku. W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku PGG nie traciła już na sprzedaży węgla.(PAP)
mab/ dym/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 08.03.2017, 13:53 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |