Newsletter

Polityka i społeczeństwo

17 marca Uniwersytet Wrocławski organizuje webinarium o przyszłości Europy

02.03.2021, 08:52aktualizacja: 17.03.2021, 16:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2020 - Source : EP
© European Union 2020 - Source : EP
Instytut Politologii oraz Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, zapraszają 17 marca na webinarium o przyszłości Europy.

W maju 2021 roku ma się rozpocząć zapowiadana przez Ursulę von der Leyen, przewodniczącą Komisji Europejskiej, konferencja w sprawie przyszłości Europy. Koncepcja, w którą zaangażowały się także Parlament Europejski i Rada UE, zakłada, że będzie to oddolne forum otwarte na społeczeństwo obywatelskie, władze krajowe, regionalne i lokalne oraz parlamenty i inne podmioty.  

Webinarium „W stronę +mojej+ Unii Europejskiej: Dyskusja otwarta o przyszłości Europy” ma przybliżyć uczestnikom najpilniejsze wyzwania stojące obecnie przed Europą, a także pozwolić poznać oczekiwania, jakie formułują wobec „swojej” Unii Europejskiej.

Dyskusja odbędzie się 17 marca na platformie BigMarker, początek zaplanowany jest na godzinę 9.30.

Wydarzenie będzie podzielone na dwa panele. W trakcie pierwszego z nich poruszone zostaną m.in. kwestie związane z Europejskim Zielonym Ładem, wspólną polityką bezpieczeństwa i obrony czy polityką migracyjną. Podczas drugiego panelu uczestnicy zastanawiać się będą m.in. nad demokratyzacją procesów wyborczych i instytucji UE.

Z pełnym programem wydarzenia można zapoznać się TUTAJ.

Rejestracja możliwa jest pod linkiem.

aba/

Źródło informacji: EuroPAP News

Image
Belka EuroPAP News

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.03.2021, 08:52
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ