Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- CBA informuje:
Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w sprawie korupcji przy dostawach paliwa bioenergetycznego do kotła zasilanego biomasą do Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Elektrownia Szczecin. Według śledczych CBA i prokuratury w zamian za łapówki przyjmowano surowiec, który nie spełniał wymogów jakościowych i norm technicznych. Pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa potwierdzali, że ciężarówki są wypełnione odpowiednią technicznie biomasą, choć w rzeczywistości tak nie było.
Na polecenie prokuratora agenci CBA ze Szczecina zatrzymali dziś w Szczecinie i okolicach kolejne 2 osoby podejrzane w tym śledztwie: biznesmena prowadzącego działalność w zakresie wytwarzania i dostaw paliwa bioenergetycznego oraz kierowcę dostarczającego fałszywą biomasę. Usłyszeli już w prokuraturze zarzuty o charakterze korupcyjnym.
Już wcześniej na polecenie prokuratora funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatury w Szczecinie, zatrzymali w tym wątku śledztwa 45 osób m.in. biznesmenów i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Elektrownia Szczecin, kierowców ciężarówek oraz przedstawicieli producentów biomasy. Ówczesny główny inżynier elektrowni został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 tys. zł. W wyniku przeszukań w pomieszczeniach służbowych pracowników elektrowni zabezpieczono ponad 100 tys. zł.
Proceder, jak wskazują ustalenia śledczych, mógł spowodować wielomilionowe straty na szkodę spółki Skarbu Państwa - Polskiej Grupy Energetycznej SA.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ dma/ mark/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 09.11.2018, 08:34 |
Źródło informacji | CBA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |