Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konin: Koniński Budżetu Obywatelskiego na rok 2024

07.09.2023, 16:29aktualizacja: 07.09.2023, 16:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
12 dużych i 51 małych wniosków zostało poddanych pod głosowanie w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Mieszkańcy mogą wybrać spośród nich maksymalnie trzy zadania duże i trzy małe. Głosowanie przez dwa tygodnie odbywa się przez Internet, ostatniego dnia tradycyjnie będzie można też zagłosować w lokalach wyborczych.

Głosowanie internetowe potrwa do 17 września do godziny 16:00, głosy można oddać na https://konin.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski W tym roku - i to jest dotychczasowy rekord - 2.859 osób dopisało się do listy wyborców i może zagłosować przez Internet.

Taką możliwość mają mieszkańcy niezameldowani w Koninie, którzy chcą wziąć udział w głosowaniu.

17 września w godz. 9:00-16:00 czynne będą cztery Lokalne Punkty Wyborcze:

- nr 1 - Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie (ul. 3 Maja 1 i 3),

- nr 2 - Koniński Dom Kultury (Plac Niepodległości 1),

- nr 3 - Szkoła Podstawowa nr 9 w Koninie (ul. Fikusowa 8),

- nr 4 - Szkoła Podstawowa nr 10 w Koninie (ul. Leopolda Staffa 5).

Zadania z opisami znajdują się na stronie kbo.konin.pl w zakładce Głosowanie.

Dodajmy, że jest to już 10. edycja budżetu obywatelskiego w Koninie. Na realizację wniosków w przyszłym roku Miasto przeznaczy 3.258.000 zł. Zgodnie z prawem - kwota budżetu obywatelskiego powinna wynosić co najmniej 0,5 proc. wydatków gminy zawartej w ostatnim złożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu. Do tej pory zrealizowano w Koninie ponad 150 pomysłów zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.09.2023, 16:29
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ