Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje:
Udział w panelu B2B Networking Session Energy and Climate z ministrami Ukrainy, Włoch i Litwy, udział w spotkaniu z przedsiębiorcami i prezentacja programu GreenEvo – to oprócz spotkań bilateralnych najważniejsze punkty udziału ministry Pauliny Hennig-Kloski w Ukraine Recovery Conference w Rzymie. Ministra klimatu i środowiska uczestniczy w oficjalnej delegacji Polski na to coroczne wydarzenie polityczne na wysokim szczeblu poświęconych szybkiej oraz długoterminowej odbudowie Ukrainy – w dniach 10-11 lipca 2025 r.
Wydarzenie koncentruje się wokół czterech wymiarów tematycznych: wymiaru biznesowego, wymiaru ludzkiego, wymiaru lokalnego i regionalnego oraz wymiaru UE. Ważne kwestie przekrojowe, takie jak stabilność makroekonomiczna, odporność i bezpieczeństwo, infrastruktura, mieszkalnictwo, energia, ochrona klimatu, zielone ożywienie, kultura, opieka zdrowotna, kwestie płci, edukacja, środowisko, nauka-technologia-innowacje i niepełnosprawność zostaną zintegrowane w wyżej wymienionych wymiarach. Ponadto Forum Odbudowy – i połączone Targi Biznesowe – będą integralną częścią URC2025.
Ministra Paulina Hennig-Kloska z ministrami Ukrainy, Włoch i Litwy będzie uczestniczyć w panelu B2B Networking Session Energy and Climate. Spotka się z przedsiębiorcami w Ambasadzie RP w Rzymie i złoży wizytę na stoisku Team Poland – gdzie prezentować się będą laureaci programu MKiŚ promującego innowacje o obszarze technologii środowiskowych GreenEvo. Możliwe będą także spotkania bilateralne z ministrami uczestniczącymi w wydarzeniu.
Firmy GreenEvo dysponują wiedzą, doświadczeniem i innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarze zielonych technologii, które mogą realnie wesprzeć proces odbudowy Ukrainy i dostosowania do wymogów unijnych. Transformacja energetyczna i poprawa stanu środowiska to kluczowe elementy reform wymaganych na drodze Ukrainy do członkostwa w Unii Europejskiej. Aktywne zaangażowanie polskich firm w proces odbudowy Ukrainy, jest zgodny z celem programu GreenEvo (wsparcie międzynarodowej ekspansji polskich zielonych technologii) i wpisuje się w założenia Instrumentu na rzecz Ukrainy (Ukraine Facility), który stwarza nowe możliwości współpracy i jest szansą na rozwój polskich firm w regionie.
Na stoisku narodowym podczas Targów towarzyszących Konferencji o Odbudowie Ukrainy przedstawiciele 5 firm GreenEvo zaprezentują technologie w obszarach: budownictwo ekologiczne, gospodarka wodno-ściekowa, energia odnawialna (biomasa), GOZ. Inwestycje w tych obszarach będą kluczowe dla efektywnej odbudowy Ukrainy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wspierając krajowe innowacje, MKiŚ wzmacnia pozycję Polski jako lidera zielonej transformacji w regionie.
Program GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii, stanowi istotny element wspierania polskich przedsiębiorców działających na rzecz ochrony środowiska i rozwoju zielonej gospodarki. Program umożliwia firmom udział w misjach gospodarczych, targach i międzynarodowych wydarzeniach branżowych, oferuje szkolenia i wsparcie ekspertów w zakresie strategii rozwoju, internacjonalizacji, a także ochrony własności intelektualnej.
Warto podkreślić, że GreenEvo to nie tylko wsparcie biznesowe, ale także realny wkład w ochronę środowiska. Technologie promowane w ramach programu przyczyniają się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, poprawy efektywności energetycznej, ochrony zasobów naturalnych i zrównoważonego gospodarowania odpadami. To praktyczna odpowiedź na globalne wyzwania klimatyczne. Obecnie w programie uczestniczą 34 firmy, które oferują 44 rozwiązania we wszystkich branżach związanych z ochroną środowiska i klimatu.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ kpr/ amac/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 10.07.2025, 16:09 |
Źródło informacji | MKiŚ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |