Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- PK informuje:
Opisywane w mediach przesłuchania krakowskich sędziów mają na celu zweryfikowanie informacji, czy były prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie Krzysztof S., aresztowany w związku z zarzutami korupcyjnym, był w upokarzający sposób traktowany w zakładzie karnym.
Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte z urzędu w związku z publikacją tygodnika „Polityka” i uchwałami sędziów Sądów Apelacyjnego i Okręgowego w Krakowie, wskazującymi na „bezprawne działania o charakterze represyjnym”, jakim miał być poddany Krzysztof S.
W celu zweryfikowania tych informacji niezbędne jest więc przesłuchanie autorów uchwał, funkcjonariuszy Służby Więziennej i ewentualnie innych osób, które mogą mieć związek ze sprawą. Przesłuchania sędziów są prowadzone w dogodnym dla nich miejscu i uzgodnionym z nimi czasie.
Z uwagi na fakt, że ewentualne przestępstwo może dotyczyć przekroczeniu uprawnień lub niedopełnieniu obowiązków przez funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości, postępowanie prowadzi właściwy w takich sprawach Wydział Spraw Wewnętrznych.
Wszystkie realizowane czynności zmierzają do wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności sprawy. W szczególności zaś o stwierdzenie, czy doszło do popełnienia przestępstwa, a jeśli tak, to kto był jego sprawcą.
Niezależnie od prokuratury czynności wyjaśniające prowadzi Centralny Zarząd Służby Więziennej.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ tnt/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 27.08.2018, 17:42 |
Źródło informacji | PK |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |