Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Studenci wybierają prawo, uczelnie stawiają na praktykę. Rekrutacja 2016/2017

21.06.2016, 12:52aktualizacja: 21.06.2016, 12:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wyższa Szkoła Prawa im. Heleny Chodkowskiej
Wyższa Szkoła Prawa im. Heleny Chodkowskiej
Rozpoczyna się najgorętszy okres rekrutacji na studia wyższe. Polskie uczelnie przygotowują się na przyjęcie tysięcy wniosków maturzystów oraz studentów pragnących zmienić swoją dotychczasową Alma Mater. Od lat ogromną popularnością cieszą się szkoły wyższe mające w swojej ofercie kierunki prawnicze. Czy w tym roku będzie podobnie?

Według informacji o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2015/2016, przygotowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wśród najpopularniejszych kierunków studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich prawo znalazło się na drugim miejscu. Tendencja ta utrzymuje się nieprzerwanie od kilku lat. Wpływ na to mają dobre perspektywy pracy dla absolwentów studiów prawniczych oraz stale rosnący poziom szkół wyższych przykładających coraz większą wagę do praktycznej strony zdobywanej wiedzy.

Dobrym przykładem uczelni stawiającej na praktyczne kształcenie studentów jest Wyższa Szkoła Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu, posiadająca najstarszy wydział prawa wśród miejscowych uczelni niepublicznych. Jeszcze jako Wydział Zamiejscowy warszawskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa, decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymała w 2010 rok (jako jedyna we Wrocławiu) uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo. Do dzisiaj, mimo dużej konkurencji, WSP zachowała renomę pewnej, stabilnej i prestiżowej uczelni z dużym doświadczeniem.

Studenci 5-letnich studiów prawniczych na Wyższej Szkole Prawa kształceni są według programu dostosowanego do założeń Deklaracji Bolońskiej i zgodnego ze standardami Unii Europejskiej. Uczelnia wspiera ich rozwój za pośrednictwem m. in. Koła Naukowego Liberum czy organizowanych cyklicznie konferencji naukowych.

Dążenie do zapewnienia studentom Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu czysto praktycznych umiejętności widoczne jest również w doborze kadry naukowo-dydaktycznej, w skład której wchodzą nie tylko wybitni teoretycy, ale i praktycy specjalizujący się w określonych dziedzinach. W ramach studiów uczelnia współpracuje m. in. z Prokuraturą Okręgową we Wrocławiu, Okręgową Radą Adwokacką, Katedrą i Zakładem Medycyny Sądowej wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego oraz z licznymi kancelariami prawnymi.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 21.06.2016, 12:52
Źródło informacji http://prawowroclaw.edu.pl
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ