Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W poniedziałek w Katowicach spotkał się zespół monitorujący wyniki PGG, przy udziale ministra Tchórzewskiego i jego zastępcy Grzegorza Tobiszowskiego. Strony ustaliły, że wyniki osiągnięte przez spółkę umożliwiają wypłatę części tegorocznej „czternastki” w zwyczajowym terminie do połowy lutego przyszłego roku.
Gdy w kwietniu ubiegłego roku tworzono PGG, związkowcy zgodzili się na zawieszenie „czternastki” (to świadczenie równe w przybliżeniu jednej miesięcznej pensji) na dwa lata, z opcją wypłaty części tego świadczenia za 2017 r., jeżeli wyniki spółki będą lepsze od zakładanych. W poniedziałek ustalono, że wypłacone będzie 30 proc. „czternastki” za osiągnięte w tym roku wyniki.
„Przystępując do porozumienia z kwietnia 2016 r., załoga zrezygnowała z prawie 1 mld zł własnych należnych świadczeń. Dzisiaj robimy taki symboliczny gest, którym spółka, zarząd spółki, dziękuje za to wspólne zaangażowanie w restrukturyzację całego sektora” – powiedział Tchórzewski, oceniając, że sytuacja PGG „poprawia się z miesiąca na miesiąc”. Przypomniał, że wcześniej prognozowano, iż Grupa zamknie 2017 r. stratą.
„Przeanalizowaliśmy aktualną sytuację PGG i planowany wynik spółki do końca roku, uznając, iż daje on przesłanki do odwieszenia 30 proc. +czternastki+, zawieszonej w związki z porozumieniem z 19 kwietnia ubiegłego roku” – powiedział po poniedziałkowych rozmowach szef Solidarności w PGG Bogusław Hutek.
„Jeszcze niedawno na stole nie było nic, a dziś jest 30 proc.” – skomentował lider „S” w spółce, pytany, czy poniedziałkowe ustalenia są sukcesem strony związkowej. (PAP)
mab/ amac/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 20.11.2017, 16:39 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |