Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Uczestnicy protestu, który odbył się w centrum hiszpańskiej stolicy, domagali się poprawy rentowności pracy w rolnictwie. Część uczestników manifestacji weszła do siedziby resortu rolnictwa, przekazując władzom ministerstwa dokument zawierający żądania protestujących.
Od końca stycznia na terenie Hiszpanii odbyło się blisko 20 protestów środowisk rolniczych i organizacji hodowców bydła oraz trzody chlewnej. Domagają się oni od rządu Sancheza m.in. subsydiów, pomocy w negocjacjach z dużymi sieciami handlowymi, a także przeciwdziałania zaniżaniu przez handlowców cen produktów rolnych.
Organizatorzy madryckiej manifestacji zapowiedzieli, że w czwartek i piątek odbędą się kolejne protesty w innych miastach kraju, m.in. w Kordobie, Maladze i Grenadzie, na południu Hiszpanii. Z kolei na 14 lutego wyznaczono termin blokady dróg w Walencji.
Rozpoczęty przed południem protest doprowadził do chaosu komunikacyjnego w centrum Madrytu. Część uczestników manifestacji, która przez kilkadziesiąt minut blokowała jedną z ulic prowadzącą do dworca Atocha, została siłą usunięta przez policję.
Przed południem protest w prowincji Tarragona, w północno-wschodniej Hiszpanii, rozpoczęli rolnicy, którzy ucierpieli wskutek przejścia w styczniu przez Półwysep Iberyjski sztormu Gloria. Manifestanci, którzy zablokowali dojazd do plaży La Marquesa 150 traktorami, żądają od rządu Sancheza spełnienia obietnicy szybkiej wypłaty odszkodowań z powodu zniszczeń terenów uprawnych, a także realizacji inwestycji służących osłonięciu przed Morzem Śródziemnym licznych pól w delcie rzeki Ebro.
Marcin Zatyka (PAP)
zat/kar/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.02.2020, 16:56 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |