Pobierz materiał i Publikuj za darmo
PEKIN, 11 maja 2019 r. /PRNewswire/ - W roku 2018 chiński system nawigacji satelitarnej Beidou był powszechnie używany w transporcie, planowaniu przestrzennym, rolnictwie precyzyjnym i innych zastosowaniach cywilnych w ponad 30 krajach i regionach wzdłuż Inicjatywy Pasa i Drogi. System jest technologią informacyjną i komunikacyjną umożliwiającą instalację kabli morskich i lądowych, które stanowią podstawę sieci w 12 krajach.
W trakcie Innovation Road, forum towarzyszącemu Drugiemu Forum Inicjatywy Pasa i Drogi w Międzynarodowej Współpracy, które odbyło się w Pekinie dnia 25 kwietnia, reporter „Science and Technology Daily" odnotował, że tematyka dotyczyła głównie najlepszych sposobów współpracy z międzynarodowymi partnerami i tworzenia wspólnej przyszłości przez innowacje.
Po ogłoszeniu przez Chiny Planu Działań w zakresie Współpracy Naukowej, Technologicznej i Innowacyjnej wzdłuż Inicjatywy Pasa i Drogi, Ministerstwo Nauki i Technologii Chińskiej Republiki Ludowej niezwłocznie wdrożyło założenia planu. Wang Zhigang, Minister Nauki i Technologii, podkreślił, że jego resort zorganizował implementację planu przez przeprowadzanie wymian naukowych i technologicznych, budowę wspólnych laboratoriów, współpracę w parkach nauki i promocję transferu technologii. Cztery podjęte kroki już przyniosły znaczące rezultaty.
Chiny są uczestnikiem i beneficjentem globalizacji nauki i technologii, a także wnoszą wkład i inicjują promocję szerzej zakrojonej innowacji i współpracy. Uczynienie z Inicjatywy Pasa i Drogi sposobu na wdrażanie innowacji jest konkretnym krokiem podejmowanym przez Chiny w zakresie otwarcia naukowego i technologicznego i dzielenia się innowacyjnymi osiągnięciami z innymi krajami. Wspólne wdrożenie Inicjatywy Współpracy na Drodze do Innowacji przez Ministerstwo Nauki i Technologii wraz z powiązanymi organizacjami jest ważnym środkiem promocji współpracy naukowej i technologicznej wzdłuż Inicjatywy Pasa i Drogi.
Huai Jinpeng, wiceprezes wykonawczy Chińskiego Stowarzyszenia Nauki i Technologii (CAST) podkreślił, że naukowe i kulturowe wymiany są podstawą współpracy międzyludzkiej. Od 2016 r. poprzez realizację Projektu Budowy Platformy Współpracy Międzynarodowej Organizacji Nauki i Technologii wzdłuż Inicjatywy Pasa i Drogi oraz Wspólnego Planu Wymian Naukowych, Technologicznych i Humanistycznych wzdłuż Inicjatywy Pasa i Drogi organizacja CAST promuje praktyczną współpracę z krajowymi organizacjami nauki i technologii w krajach objętych Inicjatywą Pasa i Drogi i UNESCO. W szczególności Chiny i inne kraje będą współpracować na polu wymian naukowych, szkoleń, wzajemnej certyfikacji umiejętności inżynieryjnych oraz wspólnego tworzenia międzynarodowych organizacji i przy innych inicjatywach.
Źródło: Science and Technology Daily
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.05.2019, 14:15 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |