Newsletter

W Pomorskiem powstaną 34 szlaki kajakowe o długości ok. 1,2 tys. km

16.12.2016, 15:06aktualizacja: 16.12.2016, 15:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Utworzenie 34 szlaków kajakowych na pomorskich rzekach o łącznej długości ok. 1,2 tys. km jest głównym celem realizacji projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe”. W najbliższych latach mają powstać m.in. przystanie, miejsca biwakowe i tzw. przenoski.

W piątek w Gdańsku przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Gdańsku podpisali porozumienie dotyczącym rozwoju turystyki kajakowej w regionie.

Kierownik przedsięwzięcia strategicznego "Pomorskie szlaki kajakowe" Rafał Wasil z Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego wyjaśnił PAP, że RDLP jest kluczowym partnerem samorządu województwa w realizacji projektu. Lasy Państwowe przede wszystkim udostępniają grunty, bo większość rzek przebiega przez tereny leśne, ale też uczestniczą w określaniu zakresu inwestycji, zagospodarowania odpadów czy udostępnienia dróg leśnych do użytku.

Marszałek województwa Mieczysław Struk zwrócił uwagę, że porozumienie określa zasady współpracy przy realizacji przedsięwzięcia „Pomorskie Szlaki Kajakowe”. „Będzie możliwe zwiększenie roli zrównoważonej turystyki na terenach leśnych poprzez stworzenie infrastruktury turystycznej związanej z obsługą ruchu kajakowego” – tłumaczył. Powiedział, że w ramach planowanej infrastruktury turystycznej mają powstać np. przenoski, przystanie i stanice kajakowe, miejsca wodowania i wyjmowania kajaków, miejsca etapowe, oznakowanie szlaków od strony lądu i wody, monitoring ruchu kajakowego. Mają też być prowadzone działania promujące tę formę turystyki.

Planowane jest zagospodarowanie m.in. Delty Wisły, Brdy, Wdy, Raduni, Słupi, Łeby, Wieprzy i Studnicy. (PAP)

bls/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.12.2016, 15:06
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ