Pobierz materiał i Publikuj za darmo
20 nagród, każda w wysokości 50 000 EUR, dla naukowców z całego świata zostanie przyznanych w ramach Global Research Initiative (GRI). Zostaną one wręczone po raz pierwszy. Badania nad rozwojem leków roślinnych sponsoruje właściciel firmy Bionorica SE prof. Michael A. Popp, będącej liderem rynku leków pochodzenia naturalnego o udokumentowanej skuteczności klinicznej. "Dzięki projektowi GRI chcemy wyposażyć młodych naukowców w przestrzeń niezbędną do rozwoju ich pomysłów w dziedzinie badania leków roślinnych tak by nie odczuwali oni finansowej presji codzienności". W taki sposób prof. Michael Popp, CEO rodzinnej firmy z Neumarkt (Bawaria, Niemcy) wyjaśnia swoją decyzję o przekazaniu 1 miliona EUR na ten bezprecedensowy projekt badawczy.
Począwszy od października 2013 roku, obiecujący, młodzi naukowcy z całego świata, w tym również z Polski, ze swoimi przełomowymi projektami badawczymi dotyczącymi roślin leczniczych lub ich ekstraktów posiadających potencjał farmakologiczny, zostali zaproszeni do aplikowania o nagrodę GRI. "Cieszę się, że w programie wzięli udział polscy naukowcy, którzy kolejny raz potwierdzili, że jesteśmy jednym z wiodących krajów w obszarze medycyny bazującej na substancjach pochodzenia naturalnego. Program zwraca również uwagę na ogromną potrzebę badania skuteczności i bezpieczeństwa substancji roślinnych, które są lub będą stosowane przez polskich lekarzy i farmaceutów" - komentuje dr Cezary Paluch, prezes Bionorica Polska Sp. z o.o.
"Mamy nadzieję, że 20 nagród po 50 000 EUR będą impulsami w innowacyjnej dziedzinie jaką jest fitomedycyna - mówi naukowiec z dziedziny farmacji, prof. Popp. - W szczególności, poszukujemy nowego spojrzenia na substancje roślinne, dzięki którym mogą powstać nowe leki, poprawiające jakość życia pacjentów oraz chroniące ich zdrowie".
"Otrzymaliśmy zgłoszenia od ponad 130 naukowców - mówi prof. Popp i dodaje - Nasze jury, składające się ze specjalistów z różnych dziedzin, miało trudne zadanie, żeby wyłonić zwycięskie projekty spośród tak wielu ciekawych wniosków, które do nas trafiły. W celu uniknięcia jakiejkolwiek stronniczości, wszystkie zgłoszenia były anonimowe, a ich ocena odbywała się dwustopniowo".
20 zwycięzców z 13 krajów pracuje, między innymi, nad lekami z zakresu leczenia chorób układu oddechowego, dolegliwości związanych z trądzikiem i osteoporozą. Trwają również badania nad nowymi procedurami analitycznymi oraz technikami laboratoryjnymi.
Ceremonia wręczenia nagród GRI odbędzie się podczas Międzynarodowego Sympozjum zatytułowanego: "Stany zapalne - Wyzwania i Szanse" w dniu 27 Lipca 2014 roku o godz. 15:00 w oddziale firmy Bionorica w Sa Pobla na Majorkce. Bionorica spodziewa się obecności ponad 100 ekspertów z dziedziny medycyny oraz analizy leków roślinnych.
Profesor Michael A. Popp, który reprezentuje trzecie pokolenie właścicieli firmy Bionorica, przejął kierowanie biznesem w 1989 i od tego czasu przekształcił firmę w międzynarodowego lidera wśród wytwórców leków pochodzenia roślinnego. Firma skupia się głównie na produktach stosowanych w schorzeniach układu oddechowego (np. Sinupret), ale posiada również w swoim portfolio leki wskazane przy zaburzeniach ginekologicznych czy infekcjach układu moczowego. Jako firma badawczo - farmaceutyczna, Bionorica nieustannie prowadzi analizy efektywności roślin leczniczych oraz dąży do zapewnienia bezpieczeństwa poprzez standaryzację i kontrolę jakości swoich produktów.
Kontakt z biurem prasowym w Polsce, akredytacja wywiadów z polskimi laureatami:
Joanna Gołębiewska
PR konsultant
tel. kom. + 48 692 222 986
e-mail: joannagolebiewska@wp.pl
-
Więcej informacji na temat projektu Global Research Initiative: www.bionorica.de/research.initiative2013
-
Lokalizacja Sympozjum:
Finca Agrícola Sa Canova
Crtra. Sa Pobla, km3
07420 Sa Pobla, Majorca / Hiszpania
-
Kontakt z biurem prasowym oraz akredytacje na uroczystość, na Majorce:
Regina Körner
Head of Global Corporate Communications
tel. 09181 231-7289
e-mail: regina.koerner@bionorica.de
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.07.2014, 17:03 |
Źródło informacji | Biuro Prasowe Bionorica Polska Sp. z o.o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom