Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Od godz. 10:00 na stronie PKO Bieg Charytatywny (pkobp.pl) każdy, kto lubi aktywność fizyczną i chce pomóc innym może zapisać się na ósmą edycję biegu charytatywnego organizowanego przez PKO Bank Polski i Fundację PKO Banku Polskiego.
Bożena Majerska, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego zwraca uwagę, że w dzisiejszym świecie dzieci i młodzież potrzebują wsparcia. „Trzeba im pokazać, że w trudnych dla nich chwilach nie są sami i mają się do kogo zwrócić ze swoimi problemami. Dlatego w tym roku - biegając - ponownie zbieramy pieniądze na wsparcie psychiatrii i psychologii dzieci i młodzieży” - powiedziała.
„Dzięki poprzednim biegom charytatywnym udało się zrobić już wiele dobrego i wierzę, że tym razem nie będzie inaczej” - dodała.
Całość opłat startowych oraz dobrowolne cegiełki wraz z darowizną Fundacji PKO Banku Polskiego przekazane zostaną właśnie na działania wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.
8. PKO Bieg Charytatywny wystartuje 14 września o godz. 10:00 jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w Polsce. W tym roku odbędzie się w: Białymstoku, Gdańsku, Łodzi, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Poznaniu, Oleśnicy, Rudzie Śląskiej, Krakowie, Warszawie, Inowrocławiu i Białej Podlaskiej.
W biegu będą uczestniczyć 5 - osobowe sztafety, które w ciągu godziny będą miały za zadanie pokonać jak największą liczbę okrążeń. Każdy członek sztafety musi przebiec minimum jedno okrążenie. W każdej lokalizacji może pobiec 100 zespołów.
Po biegu sztafetowym odbędzie się również PKO Bieg Charytatywny Młodych. Dzieci od roku do 14 lat pobiegną na dystansie od 100 do 400 m.
W każdej lokalizacji na uczestników biegu i kibiców czekać będzie wiele atrakcji. Spotkać będzie można utytułowanych polskich lekkoatletów, którzy są ambasadorami biegu.
Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma unikatową koszulkę i pamiątkowy medal.
Jak podkreśla Dawid Korszeń, dyrektor Departamentu Zarządzania Marką i CSR w PKO Banku Polskim, PKO Bieg Charytatywny to wspaniała, rodzinna inicjatywą, organizowaną w całym kraju, która łączy aktywność fizyczną i pomaganie innym.
"Zbierzcie drużynę, zapiszcie się i trenujcie, aby 14 września przebiec jak najwięcej okrążeń z myślą o wspólnym wsparciu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży" - zachęcał Korszeń.
„Jeśli ktoś nie może biec, niech gorąco kibicuje” - dodaje. Wystarczy stworzyć grupę i wspierać swoją drużynę podczas biegu na stadionie. Wyróżniające się zespoły kibiców będą nagradzane. A zwycięski zespół kibiców będzie mógł wskazać cel charytatywny, na jaki Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe pieniądze.
Dotychczas odbyło się siedem edycji biegu, w których udział wzięło ponad 42 tys. uczestników, a Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 8 mln zł na wsparcie celu charytatywnego związanego z biegiem.
Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.08.2024, 07:00 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom