Newsletter

Zdrowie i styl życia

Angażując się w działania na rzecz eliminacji wścieklizny na całym świecie firma MSD Animal Health przekazała do tej pory, w ramach darowizny, ponad dwa miliony dawek szczepionki

28.09.2016, 15:28aktualizacja: 28.09.2016, 15:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MADISON, stan New Jersey - (BUSINESS WIRE) - Firma MSD Animal Health (w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie znana pod nazwą Merck Animal Health) ma zaszczyt ogłosić przełomowe osiągnięcie w prowadzonej przez siebie walce przeciw wściekliźnie: liczba dawek produkowanej przez firmę szczepionki przeciw wściekliźnie NOBIVAC® przekazanych przez MSD Animal Health na rzecz organizacji dążących do całkowitego wyeliminowania tej możliwej do uniknięcia choroby przekroczyła dwa miliony. Szczepionki i inne środki przekazane w tym roku w ramach programów "Afya Serengeti" i "Mission Rabies" w najbardziej zagrożonych rejonach świata są dowodem na trwające od dawna poważne zaangażowanie firmy na rzecz walki z wścieklizną.

Szacuje się, że co roku z powodu wścieklizny umiera 59 tys. osób, z czego 40% stanowią dzieci poniżej 15. roku życia (1). Wścieklizna jest lekceważoną chorobą populacji znajdujących się w najgorszym położeniu i występuje przede wszystkim wśród mieszkańców społeczności oddalonych wiosek, w których najczęstszymi ofiarami tej choroby są dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Afryka i Indie mają najwyższy na świecie roczny wskaźnik zgonów z powodu wścieklizny (2). Ponieważ źródłem zdecydowanej większości przypadków zachorowań na wściekliznę wśród ludzi, a także jej pierwotnym ogniskiem są psy, zakrojona na szeroką skalę akcja szczepienia tych zwierząt stanowi skuteczną metodę eliminacji tej choroby (2).

"Z okazji Światowego Dnia Walki z Wścieklizną, ale też i na co dzień, rozszerzenie działań na rzecz walki z wścieklizną, jakie firma MSD Animal Health prowadzi w ramach programu "Afya Serengeti" (już od ponad 15 lat) i Misison Rabies stanowi dla nas powód do dumy - powiedziała Ingrid Deuzeman, dyrektor ds. marketingu globalnego MSD Animal Health. - To choroba, której można zapobiegać, a która mimo to sieje spustoszenie wśród znajdujących się w najgorszym położeniu populacji - jesteśmy zaangażowani w partnerstwa w ramach wspomnianych projektów oraz podejmujemy wysiłek na rzecz jej wyeliminowania na całym świecie".

Przyłącz się do walki z wścieklizną

W ramach projektu Afya Serengeti i Mission Rabies firma MSD Animal Health zobowiązała się przekazać jako donację taką samą liczbę dawek szczepionki NOBIVAC®, jaką właściciele zwierząt domowych i weterynarze wybierają w ponad 20 krajach biorących udział w projekcie.

"Każdego roku ponad 25 milionów osób na całym świecie otrzymuje wstrzykiwaną po ugryzieniu szczepionkę przeciw wściekliźnie, dzięki czemu zapobiega się zgonom setek tysięcy osób. Jednak wścieklizna zbiera tragiczne żniwo w obszarach, w których dostęp do leczenia i opieki szpitalnej jest ograniczony. Każdego dnia ludzie są narażeni na kontakt ze wścieklizną, a po zarażeniu prowadzą wyścig z czasem, niekiedy przegrywając - powiedziała prof. Sarah Cleaveland, inicjatorka programu „Afya Serengeti”. - Zarówno nasz zespół, jak i społeczności korzystające ze wsparcia w ramach projektu, jesteśmy bardzo wdzięczni firmie MSD Animal Health za nieustające wsparcie, dzięki któremu jesteśmy w stanie kontrolować wściekliznę i ratować życie osób w regionach, które są najbardziej narażone na zachorowania”.

"Prowadzone na szeroką skalę akcje szczepienia psów zapobiegają możliwemu do uniknięcia tragicznemu plonowi, jaki wścieklizna zbiera wśród ludzi i zwierząt - powiedział Luke Gamble, inicjator Mission Rabies. - Nasza współpraca z firmą MSD Animal Health jest bezcennym zasobem w naszej misji, którą jest wyeliminowanie wścieklizny na świecie do 2030 roku”.

Więcej informacji udostępniono na stronach: www.afya.org, www.missionrabies.com and rabiesalliance.org/world-rabies-day. Dalsze informacje o szczepionkach NOBIVAC® można uzyskać wchodząc na: www.nobivac.com.

Ratowanie ludzkich istnień w Serengeti

Dzięki prowadzonym na szeroką skalę akcjom szczepień psów domowych projekt Afya Serengeti zapobiegł w Serengeti setkom zgonów na skutek zarażenia, które odbywają się w strasznych męczarniach. Co roku udaje się zapobiec ponad 600 przypadkom wścieklizny psów i uratować życie 23 osobom (3). Początkowo wdrożenie programu masowych szczepień psów pozwalało utrzymać liczbę zachorowań na stabilnie niskim poziomie (4), jednak w ostatnich latach zaszła potrzeba intensyfikacji działań w celu opanowania wzmożonej zachorowalności na wściekliznę w wyniku napływu choroby z obszarów znajdujących się poza strefą objętą programem szczepień, w których choroba ta wciąż się szerzy. Na szczęście w obecnym przełomowym momencie liczba zachorowań stopniowo ulegała znacznemu zmniejszeniu na przestrzeni ostatnich trzech lat, więc istnieją szanse na całkowite wyeliminowanie choroby. Skuteczna kontrola wścieklizny możliwa dzięki prowadzeniu szczepień psów ma również pozytywne następstwa dla dzikich zwierząt, w tym dla zagrożonego gatunku likaonów, którego populacja została odbudowana w Narodowym Parku Serengeti po raz pierwszy od wczesnych lat 90. ubiegłego wieku.

Prowadzenie szczepień również w innych obszarach wysokiego ryzyka jest niezwykle ważne, dlatego też Projekt Afya koncentruje się obecnie na zwiększeniu zasięgu objętego programem. Ostatnio programem objęto również Kenię, a także okolice miasta Bengaluru i Pune w Indiach.

Eliminowanie wścieklizny w Indiach i Afryce

W 2013 r. zespół Mission Rabies wyznaczył sobie za cel szczepienia psów na najbardziej zagrożonych wścieklizną obszarach w Indiach, w których dochodzi do przeszło jednej trzeciej wszystkich zgonów u ludzi spowodowanych wścieklizną (5). Opierając się na sukcesie programu w Indiach, Mission Rabies rozszerzył swoje wsparcie na kontynent afrykański.

Mission Rabies nie poprzestaje na dorocznych szczepieniach setek tysięcy psów. Wolontariusze udają się do szkół, gdzie uświadamiają dzieciom powagę tej choroby. To właśnie dzieci są najbardziej narażone na wściekliznę, ponieważ bawią się z psami, nieświadome śmiertelnego zagrożenia.

Dzięki sprawnej pracy zespołu weterynarzy i wolontariuszy, zespół Mission Rabies zaszczepił już ponad 449 tysięcy psów, przeszkoliło 80 weterynarzy i przekazało ponad 622 tysiącom dzieci informacje na temat ryzyka wścieklizny. Tylko w tym roku zespół Mission Rabies odwiedził stan Goa w Indiach, Blantyre w Malawi, Ranchi City w Indiach, Nwoya w Ugandzie, Meru w Tanzanii i Negombo na Sri Lance.

"Jako że w tym roku przeżywamy 10. Światowy Dzień Walki z Wścieklizną, który jest kamieniem milowym w ratującej życia profilaktyce tej groźnej choroby, MSD Animal Health ma tym większy zaszczyt przedłużyć wsparcie dla projektu Afya Serengeti i Mission Rabies naszym własnym wkładem w postaci przeszło dwóch milionów dawek szczepionki na wściekliznę NOBIVAC®" - powiedział dr David Sutton, dyrektor techniczny MSD Animal Health.

Informacje o MSD Animal Health

MSD jest dziś światowym liderem w dziedzinie opieki zdrowotnej, pracującym na rzecz zdrowia na świecie. Dział MSD Animal Health, w USA i Kanadzie występujący pod nazwą Merck Animal Health, to globalna jednostka MSD działająca na rzecz zdrowia zwierząt. Kierując się hasłem Science of Healthier AnimalsTM (Nauka dla zdrowszych zwierząt), MSD Animal Health oferuje weterynarzom, rolnikom, właścicielom zwierząt domowych i rządom jeden z największych asortymentów weterynaryjnych środków farmaceutycznych, szczepionek oraz rozwiązań i usług w zakresie zarządzania zdrowotnego. MSD Animal Health z poświęceniem dąży do ochrony i poprawy zdrowia, dobrostanu i sprawności zwierząt. Przeznacza duże nakłady na dynamiczne i kompleksowe badania i rozwój oraz nowoczesny światowy łańcuch dostaw. MSD Animal Health działa w ponad 50 krajach, a jej produkty są dostępne na ok. 150 rynkach. Więcej informacji: www.msd-animal-health.com lub w portalu LinkedIn.

Wypowiedź prognozująca spółki Merck & Co., Inc., Kenilworth, N.J., USA

Niniejsza informacja prasowa Merck & Co., Inc., Kenilworth, N.J. USA („Spółka”) zawiera „wypowiedzi prognozujące” w rozumieniu amerykańskiej ustawy Private Securities Litigation Reform Act z 1995 roku. Wypowiedzi te oparto na bieżących oczekiwaniach zarządu firmy i są one obarczone znaczącymi czynnikami ryzyka i niepewności. Jeśli podstawowe założenia okażą się niewłaściwe lub pojawi się ryzyko niepewności, faktyczne wyniki mogą znacząco odbiegać od treści zawartych w wypowiedziach prognozujących.

Czynniki ryzyka i niepewności obejmują m.in. ogólne uwarunkowania branżowe i konkurencję w branży, ogólne czynniki gospodarcze, w tym wahania stóp procentowych i kursów wymiany walut; wpływ regulacji dotyczących branży farmaceutycznej i prawodawstwa w zakresie opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych i na świecie; międzynarodowe trendy dotyczące cięcia wydatków na opiekę zdrowotną; postęp technologii, nowych produktów i patentów wytworzonych albo pozyskanych przez konkurencję; wyzwania nieodłącznie związane z opracowywaniem nowych produktów, w tym pozyskiwanie zezwoleń na wprowadzenie wyrobów do obrotu; umiejętność precyzyjnego przewidywania przez MSD uwarunkowań gospodarczych w przyszłości; problemy związane z produkcją albo opóźnienia w produkcji; niestabilność finansową gospodarek na świecie i ryzyko związane z suwerennością; zależność od skuteczności patentów MSD i innych środków ochrony nowatorskich produktów; a także ryzyko pozwu, w tym pozwu dotyczącego patentu lub kroków prawnych podjętych przeciwko MSD przez organy nadzoru.

MSD nie zobowiązuje się do publicznego aktualizowania wypowiedzi prognozujących wskutek pojawienia się nowych informacji, zdarzeń albo innych czynników. Inne czynniki, które mogą wpłynąć na znaczne różnice pomiędzy wskazanymi w tym komunikacie wynikami a wynikami faktycznymi można znaleźć w sprawozdaniu rocznym MSD/Merck za rok 2015 (formularz K-10) i innych dokumentach, które spółka złożyła do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), a które można pobrać ze strony internetowej SEC (www.sec.gov).

1. Hampson K, Coudeville L, Lembo T, Sambo M, Kieffer A, Attlan M, Barrat J, Blanton JD, Briggs DJ, Cleaveland S i in. (2015) Estimating the Global Burden of Endemic Canine Rabies. (Szacowanie światowego obciążenia endemicznym występowaniem wścieklizny u psów) PLoS Negl Trop Dis 9(4): e0003709. doi:10.1371/journal.pntd.0003709

2. Światowa Organizacja Zdrowia. Rabies Fact Sheet: Epidemiology (Fakty na temat wścieklizny: epidemiologia). Dostęp w dn. 31 sierpnia 2016, http://www.who.int/rabies/epidemiology/en/.

3. Hampson, K. Contact-tracing study data [unpublished] (Dane badania kontaktów osób zarażonych [niepublikowane]). Czerwiec 2013.

4. Kaare M, Lembo T, Hampson K in in. Rabies control in rural Africa: evaluating strategies for effective domestic dog vaccination (Kontrola wścieklizny na afrykańskich obszarach wiejskich: ocena strategii skutecznego szczepienia psów domowych). Vaccine. 2009;27(1):152–160.

5. Światowa Organizacja Zdrowia. Biuletyn Światowej Organizacji Zdrowia. "India’s ongoing war against rabies" ("Niekończąca się wojna ze wścieklizną w Indiach") Biuletyn Światowej Organizacji Zdrowia. nr 87/12, grudzień 2009, 885-964. Dostęp w dn. 17 czerwca 2015 r. http://www.who.int/bulletin/volumes/87/12/09-021209/en/.

NOBIVAC® jest zarejestrowanym znakiem handlowym Intervet International B.V., przedsiębiorstwa kontrolowanego Merck & Co., Inc., Kenilworth, NJ.

Zobacz wersję źródłową niniejszej informacji w serwisie businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20160927006769/en/

Źródło: MSD Animal Health

KONTAKT:

MSD Animal Health

Amy Firsching

tel. +1-973-937-5453

e-mail: amy.firsching@merck.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.09.2016, 15:28
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ