Pobierz materiał i Publikuj za darmo
BrainPort już wcześniej wzbudzał duże zainteresowanie u wielu osób niewidomych. Jednak do tej pory urządzenie nie było dostępne w Polsce. W czasie konferencji będzie okazja, aby się z nim zapoznać oraz porozmawiać z Rafałem Charłampowiczem, ekspertem w zakresie urządzeń wspomagających niewidomych, który odbył już szkolenie i osobiście testował BrainPort.
Działanie BrainPortu polega na odwzorowaniu na języku obrazu z minikamery umieszczonej w okularach. "Obraz" tworzony jest przez 400 miniaturowych elektrod umieszczonych na płytce przypominającej lizak, którą użytkownik wkłada do ust. Pozwala to na stymulację języka w taki sposób, aby przekazać sygnał z kamery, który jest kodowany jako biało-czarny i dwuwymiarowy obraz. Białe punkty są przedstawiane jako stymulacja, czarne pozostają bez stymulacji. W rezultacie użytkownik „odczuwa obraz” za pomocą języka. W ten sposób brakującą informację ze zmysłu wzroku zastępuje informacja czuciowa/dotykowa z niezwykle bogato unerwionego języka.
NZOZ OPTIMED prowadzi poradnię okulistyczną i specjalizuje się między innymi w doborze pomocy optycznych dla słabowidzących. W wyniku intensywnych starań nabył od producenta w USA demonstracyjny egzemplarz BrainPortu. Trzyosobowy zespół został przeszkolony w zakresie obsługi urządzenia i dalszego szkolenia potencjalnych użytkowników. NZOZ OPTIMED oferuje prezentacje, szkolenia i sprzedaż urządzenia.
Więcej informacji o BrainPort: http://www.zobaczinaczej.pl/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 01.12.2015, 12:51 |
Źródło informacji | NZOZ OPTIMED |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei