Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Najnowsza inwestycja Kucharskiego jest Sporticos.com - serwis internetowy, którego podstawowa funkcjonalnością jest informowanie o nadchodzących wydarzeniach sportowych. Czynnikiem wyróżniającym Sporticos.com na tle konkurencji jest unikalny sposób prezentacji danych. Tradycyjne zapowiedzi redakcyjne zostały tutaj zastąpione przystępnymi dla użytkownika infografikami (przykład poniżej).
Maciej Woźniak, założyciel Sporticos.com, pytany o genezę powstania serwisu odpowiedział: "W ciągu ostatnich lat znacząco zmienił się sposób w jaki użytkownicy Internetu konsumują treści. Obecnie walkę o użytkownika wygrywa ten, kto jest w stanie jak najszybciej i w jak najprostszy sposób przekazać mu poszukiwaną informację, w czym doskonale sprawdzają się infografiki".
Obecnie Sporticos.com skupia się na zapowiedziach ligowych meczów piłkarskich, w przejrzysty sposób prezentując podstawowe informacje na ich temat, tj. składy drużyn, bilans poprzednich spotkań, pozycje w tabeli, ale także statystki fanów w social media czy prognozowany wynik. Aktualnie trwają prace nad algorytmem dobierającym najciekawsze statystyki dla danego meczu.
Maciej nie ukrywa swoich globalnych ambicji: "Serwis już teraz obejmuje swoim zasięgiem przeszło 60 światowych lig i jest dostępny w 6 językach, a to dopiero początek. Chcemy stać się tym miejscem w sieci, które odwiedzane jest przez każdego fana sportu, niezależnie od tego w którym zakątku świata mieszka i której drużynie kibicuje".
Niecodzienna forma prezentacji zapowiedzi meczowych spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony piłkarskiego świata. Zgodnie z informacją przekazaną przez założyciela, każdego dnia Sporticos.com otrzymuje zapytania dotyczące możliwości wykorzystania infografik na stronach internetowych klubów czy facebookowych fanpage’ach.
Zapytany o kulisy współpracy ze Sporticos.com, Cezary Kucharski odpowiada: „Głęboko wierzę w powodzenie tego projektu. Myślę, że łącząc kompetencje Maćka w budowaniu i skalowaniu biznesu oraz moje głębokie zrozumienie świata sportu, jesteśmy w stanie wspólnymi siłami zbudować rynkowego lidera”.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.09.2015, 18:15 |
Źródło informacji | Sporticos |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei