Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Inicjatorem wydarzenia była Akademia Aquafresh, największy w Polsce program profilaktyki i higieny jamy ustnej dla dzieci, który od 2011 roku objął już ponad 700 tysięcy dzieci. Ustanowienie Rekordu Guinnessa miało na celu zwrócenie uwagi na problem próchnicy wśród polskich dzieci i wywołanie dyskusji na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.
Akademia Aquafresh jest jedną z nielicznych inicjatyw, które wpływają na poszerzanie wiedzy dzieci i ich opiekunów na temat higieny jamy ustnej w naszym kraju. Zasadność prowadzenia takich działań podkreśla fakt, iż Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z najwyższym odsetkiem dzieci chorujących na próchnicę. "W Polsce tylko 14,4% dzieci w wieku 6 lat jest wolnych od próchnicy" - zaznacza dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, konsultant krajowy w dziedzinie stomatologii dziecięcej.
Z rekomendacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że próchnicę zębów można skutecznie zwalczać stosując równolegle kilka metod. Należy dbać o prawidłową higienę jamy ustnej, odżywiać się racjonalnie, uzupełniać związki fluoru, leczyć objawy próchnicy oraz zwiększać wiedzę w zakresie edukacji zdrowotnej . We wszystkich tych obszarach aktywnie działa Akademia Aquafresh, której podstawowym celem jest poszerzanie wiedzy rodziców i kształtowanie prawidłowych nawyków wśród dzieci w zakresie higieny jamy ustnej.
"Ze zleconych przez nas badań, wykonanych przez TNS Polska dla Akademii Aquafresh, wynika, że aż 56% badanych rodziców nie pomaga dziecku w pielęgnacji zębów lub robi to sporadycznie . To potwierdza konieczność istnienia rozbudowanych programów edukacyjnych w zakresie higieny jamy ustnej dzieci" - komentuje Bartosz Olejarski, Dyrektor Rynku Masowego GSK CH.
Uruchomiony przez Akademię Aquafresh program realizowany jest w przedszkolach. Do dorosłych Akademia dociera za pomocą materiałów edukacyjnych oraz za pośrednictwem strony: www.akademia-aquafresh.pl.
Pliki graficzne dostępne pod adresem:
Źródło informacji: 24/7 Communication
UWAGA: Za materiał opublikowany przez Centrum Prasowe PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako "źródło informacji". (Centrum Prasowe PAP)
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.09.2014, 13:44 |
Źródło informacji | 24/7 Communication |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei