Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych wspólnie z Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych realizuje projekt pt. „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych”, którego celem jest przeszkolenie 35 000 pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych z całej Polski, czyli aż 10 procent stanu pielęgniarskiego. W ofercie jest szesnaście kursów: trzynaście specjalistycznych i trzy kwalifikacyjne. Można wybrać spośród m.in.: komunikowania interpersonalnego w pielęgniarstwie, resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy pielęgnowania pacjenta dorosłego wentylowanego mechanicznie. Każdy z kursów zawiera także moduł covidowy.
Już 19 stycznia w czasie konferencji „Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów” organizowanej przez Okręgowe Rady Pielęgniarek i Położnych z województwa pomorskiego będziemy mogli w gronie przedstawicieli m.in. NIPiP porozmawiać o doświadczeniach kadry biorącej udział w szkoleniach i zmieniającej się wizji zawodu pielęgniarki, pielęgniarza i położnych.
W konferencji udział wezmą: dr n. med. Kazimiera Hebel z Katedry Pielęgniarstwa i Ratownictwa Medycznego w Instytucie Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku, dr n. med. Jolanta Olszewska z Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
O właściwym wykorzystaniu kadr pielęgniarek i położnych w aspekcie dostępności do świadczeń zdrowotnych – zwłaszcza w kontekście zagrożenia epidemicznego mówić będzie dr hab. Aleksandra Gaworska-Krzemińska z Zakładu Zarządzania w Pielęgniarstwie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Po prelekcjach ekspertów odbędzie się debata, w której udział wezmą: Krystyna Danilecka - Wojewódzka - prezydent miasta Słupsk, Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, Kamila Zielińska - Departament Zdrowia z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Andrzej Sapiński - prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, Mariola Łodzińska - wiceprezes NRPiP, prof. Aleksandra Śnieg - Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie, Marzena Olszewska - Fryc - wiceprzewodnicząca ORPiP w Gdańsku, Sebastian Irzykowski - przewodniczący ORPiP w Słupsku.
Podczas Konferencji przewidziany jest również briefing dla mediów ogólnopolskich i lokalnych (12.30-13.00).
KONTAKT:
Sebastian Irzykowski
Koordynator Okręgowych Rad Pielęgniarek i Położnych z województwa pomorskiego
tel. kom.: (+48) 508 372 777
e-mail: biuro@oipip.slupsk.pl
Rejestracja redakcji do udziału w konferencji
Ewelina Kurdel
tel. kom.: (+48) 501 941 073
e-mail: ewelina.kurdel@słuzbazdrowia.com.pl
Szczegóły dotyczące projektu pt. „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych” dostępne są na stronie: www.nipip.pl.
Źródło informacji: Instytut Ochrony Zdrowia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.01.2023, 15:45 |
Źródło informacji | Instytut Ochrony Zdrowia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Rzecznik Praw Pacjenta: dobre praktyki wzmacniają bezpieczeństwo pacjentów PAP
Wdrażanie dobrych praktyk w przychodniach i szpitalach usprawnia funkcjonowanie tych placówek i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa u pacjentów oraz komfort pracy medyków - uważa Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, i zachęca placówki medyczne do tworzenia i wdrażania kolejnych tego typu rozwiązań.- 21.01.2025, 10:07
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom