Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja online pt. „Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Opieka nad chorymi z hemofilią w Polsce”

12.04.2024, 09:27aktualizacja: 12.04.2024, 09:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin konferencji: 11.04.2024, godz. 14:00

Trwa piąta edycja Narodowego Programu Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne. Jego funkcjonowanie zapewnia pacjentom dostęp do czynników krzepnięcia, które stanowią podstawę leczenia tej ciężkiej choroby. Potrzebne jest jednak dopracowanie zaplanowanych w Programie elementów, czyli rozwój regionalnych ośrodków leczenia we wszystkich częściach Polski oraz uruchomienie Rejestru Chorych, który umożliwi domowe dostawy leków.

Z okazji Światowego Dnia Chorych na Hemofilię ważne dla chorych tematy jak np. potrzeba rehabilitacji dla utrzymania sprawności fizycznej, podnoszenie świadomości choroby u nosicielek hemofilii i zapewnienie odpowiedniej opieki okołoporodowej oraz konieczność regularnych badań kontrolnych u dzieci z hemofilią, poruszyli m.in. prof. Maria Podolak-Dawidziak z UM we Wrocławiu, prof. Paweł Łaguna, reprezentujący WUM, dr n. med. Janusz Zawilski z Centrum Medycznego INTERLAB w Poznaniu, Bogdan Gajewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię oraz pacjenci i rodzice dzieci z hemofilią.

Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 12.04.2024, 09:27
Źródło informacji Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ