Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja pt. „Narodowy Program Leczenia Hemofilii gwarancją dostępu do leczenia”

17.11.2023, 17:00aktualizacja: 17.11.2023, 17:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - Kadr z filmu
PAP - Kadr z filmu
Termin: 17.11.2023, godz. 14:00

Bezpieczeństwo leczenia chorych na hemofilię w Polsce opiera się na stałym dostępie do czynników krzepnięcia, w adekwatnych ilościach, w każdej placówce służby zdrowia, 365 dni w roku i o każdej porze dnia i nocy. Umożliwia to leczenie nagłych i samoistnych krwawień o trudnym do przewidzenia przebiegu. Realizację tak skomplikowanego zadania zapewnia w Polsce Narodowy Program Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy, który właśnie został przyjęty na kolejne cztery lata: do roku 2028.

O tym, jak trudną chorobą jest hemofilia, dlaczego tak niezwykle potrzebny jest Narodowy Program jej leczenia oraz jak wygląda codzienna praktyka opieki nad chorymi, mówili zaproszeni specjaliści. Przedstawili także najważniejsze elementy Programu, zwracając szczególną uwagę na konieczność rozbudowy ośrodków leczenia chorych, objęcia dostawami domowymi ciężko dotkniętych pacjentów oraz wdrożenia systemu e-Hemofilia. Podczas konferencji nastąpiło także wręczenie honorowych podziękowań ekspertom wyjątkowo oddanym leczeniu chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne.

Źródło informacji: Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 17.11.2023, 17:00
Źródło informacji Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.