Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja pt. „Światowy Dzień Bez Tytoniu – sposoby przeciwdziałania skutkom stosowania produktów tytoniowych”

31.05.2022, 09:40aktualizacja: 31.05.2022, 09:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin konferencji: 30.05.2022. godz. 14:00

Używanie produktów tytoniowych stanowi jedno z najważniejszych zagrożeń dla zdrowia polskiego społeczeństwa. Współczesna medycyna dysponuje skutecznymi metodami leczenia zespołu uzależnienia od tytoniu. Z inicjatywy Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, we współpracy z przedstawicielstwem WHO w Polsce, w oparciu o dane naukowe o najwyższej jakości, sformułowano nowe wytyczne postępowania w zespole uzależnienia od tytoniu. Wytyczne przedstawiono podczas konferencji odbywającej się w Centrum Prasowym PAP.

Program konferencji:
- Paloma Cuchi (WHO, biuro w Polsce): Introduction,
- Armando Peruga (WHO, biuro w Polsce): Smoking - the major treatable threat to public health,
- Piotr Jankowski (przewodniczący Komisji Promocji Zdrowia, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii CMKP): Konsekwencje zdrowotne palenia tytoniu,
- Małgorzata Bała (kierownik Katedry Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej UJ CM): Postępowanie w zespole uzależnienia od tytoniu,
- Magdalena Cedzyńska (kierownik Poradni Pomocy Palącym w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie): Organizacja opieki nad pacjentami uzależnionymi od produktów tytoniowych.

Źródło informacji: Przedstawicielstwo WHO w Polsce

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 31.05.2022, 09:40
Źródło informacji Przedstawicielstwo WHO w Polsce
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii