Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Fundacja Żyjmy Zdrowo od ponad 20 lat zajmuje się promowaniem zdrowego stylu życia i edukacją zdrowotną. Organizując Kongres Zdrowia Kobiet, dołącza tym samym do międzynarodowych działań na rzecz wspierania inicjatyw edukacyjnych na polu zarówno fizycznej, jak i psychicznej, szeroko rozumianej profilaktyki oraz wzajemnego wsparcia. To wydarzenie wpisuje się w fundamentalne działania na rzecz kobiet.
Kongres Zdrowia Kobiet rozpoczyna nowy rozdział w dyskusji o standardzie opieki zdrowotnej dla kobiet w Polsce, na którą składają się profilaktyka, poprawa zdrowia i samopoczucia, pomoc psychologiczna, asysta w życiu zawodowym, macierzyństwie oraz opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem, rodzicami, we wszystkich indywidualnych wyborach. To także działanie na rzecz poprawy jakości codziennego życia i przyznanie kobietom prawa do świadomego dbania o siebie.
Rada programowa Narodowej Strategii Zdrowia Kobiet:
- Ewa Błaszczyk, założycielka fundacji „Akogo?”,
- Barbara Dziuk, członkini Sejmowej Komisji Zdrowia, przewodnicząca Zespołu ds. chorób rzadkich,
- Beata Małecka-Libera, przewodnicząca Senackiej Komisji Zdrowia,
- Iwona Schymalla, prezes Fundacji Żyjmy Zdrowo,
- prof. dr hab. Gertuda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
- Krystyna Wechmann prezes, Federacja Stowarzyszeń Amazonki.
Kongres uroczyście otworzy Anna Clunes, ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.
Wśród prelegentów pojawią się m.in.: Krystyna Janda - polska aktorka filmowa i teatralna, prof. nadzw. dr hab. n. med. Michał Lew-Starowicz - kierownik Kliniki Psychiatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, dr Barbara Jerschina - ekspert Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej (Antiaging) Krystyna Kofta - pisarka, Ewa Woydyłło-Osiatyńska - doktor psychologii, Katarzyna Cichopek - aktorka, prezenterka telewizyjna, z wykształcenia psycholog, Marta Wiśniewska - piosenkarka, tancerka oraz instruktorka tańca, prezenterka telewizyjna oraz klinicyści: prof. dr hab. n. med. Agata Szulc - kierownik Kliniki Psychiatrycznej, Wydziału Nauk o Zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, prof. dr hab. n. med. Marcin Wojnar - kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, dr n.med. Mariola Kosowicz - psycholog kliniczny, psychoterapeuta, psychoonkolog, kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, PIB, dr hab. n. med. Jolanta Sykut-Cegielska - prof. IMiD, konsultant krajowy ds. pediatrii metabolicznej, przewodnicząca zarządu Polskiego Towarzystwa Wrodzonych Wad Metabolizmu.
W programie będą mieć również miejsce wystąpienia gości zagranicznych: Nuria Malats - członkini Rady Naukowej Europejskiego Towarzystwa Badań Urologicznych (ang. European Society of Urological Research), Sarah Harper - prof. Gerontologii, Tiffany Sadler - ambasador Wielkiej Brytanii w Słowenii.
Więcej informacji, w tym ramowy program znajduje się na stronie: http://www.kongreszdrowiakobiet.pl
KONTAKT:
Katarzyna Wolska
Koordynator projektów ds. promocji zdrowia
e-mail: biuro@kongreszdrowiakobiet.pl
tel. kom. +48 607 290 498
Źródło informacji: Instytut Ochrony Zdrowia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.05.2022, 11:24 |
Źródło informacji | Instytut Ochrony Zdrowia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Rugby na polskiej wsi - Rebel Kocmyrzów-Luborzyca
- 18.12.2024, 12:31
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Klub Rebel Kocmyrzów-Luborzyca