Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Listopad 2016 - Palmy, owocowe smoothie i wspomnienia ostatnich Igrzysk Olimpijskich z ust ich bohaterów - polskich medalistów. Tak wyglądała ekskluzywna premiera filmu "Road 2 Rio", która miała miejsce we wtorek w warszawskiej Kinotece. Na imprezie oprócz twórców filmu znalazły się legendy polskiego sportu: Otylia Jędrzejczak, Monika Pyrek, Michał Gołaś czy Michał Kwiatkowski. Nie zabrakło również przedstawicieli władz Polskiego Związku Kolarstwa i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Główną gwiazdą wieczoru była jednak Maja Włoszczowska - bohaterka filmu.
Na jeden wtorkowy wieczór Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki zamieniła się w brazylijską plażę. Między palmami hostessy serwowały owocowe smoothie i przekąski, a bohaterka olimpijskich zmagań, Maja Włoszczowska, rozmawiała z gośćmi. Wśród nich nie zabrakło historycznych postaci polskiego kolarstwa, takich jak Czesław Lang czy Cezary Zamana, czy aktorów znanych ze srebrnego ekranu, jak Michał Żebrowski. Pojawili się również Dorota i Wojciech Soszyńscy z córką Nicole.
"Road 2 Rio" to dokument sięgający za kulisy świata profesjonalnego kolarstwa górskiego. Akcja filmu zaczyna się osiemnaście miesięcy przed historycznym wyścigiem w Rio, w lutym 2015, gdy Maja Włoszczowska dołączyła do drużyny Kross Racing Team. Kamera śledzi przygotowania zawodniczki aż do sierpnia 2016. To fascynujący dokument ukazujący widzom rzeczywistość powszechnie nieznaną. Praca włożona w pojedynczy wyścig to nie tylko wysiłek samej Włoszczowskiej, ale również całego towarzyszącego jej zespołu.
Spytana o wrażenia po filmie, Włoszczowska powiedziała: "Teoretycznie wiedziałam, czego się spodziewać, bo kamera była ze mną przez ostatnie dwa lata, ale fragment z Novego Mesta zrobił na mnie duże wrażenie". Na tegorocznych mistrzostwach świata w Novym Mescie Maja Włoszczowska na ostatnim okrążeniu spadła o dwie pozycje i zakończyła wyścig na drugim miejscu. "Poza tym lubię też patrzeć na to, jak ja i Jolanda Neff jesteśmy razem na linii startu. Ona zawsze jest skupiona i wygląda jak koń wyścigowy, a to mnie jeszcze bardziej mobilizuje".
Całości towarzyszyła też wystawa najnowszej kolekcji rowerów. Najwyższy model linii górskiej, Kross Level B+, powstał we współpracy z Włoszczowską. Zawodniczka brała udział w projektowaniu i testowaniu roweru. Obecnie cała drużyna Kross Racing Team jeździ właśnie na tym modelu.
Poza premierą odbędą się jeszcze cztery pokazy otwarte filmu w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdyni. Każdemu seansowi będzie towarzyszyło spotkanie z Mają Włoszczowską, która opowie o swojej drodze na szczyt.
Kina i harmonogram pokazów:
29.11 - Warszawa, Kinoteka, godz.19:00
1.12 - Wrocław, Nowe Horyzonty, godz.19:00
2.12 - Kraków, Kijów.Centrum, godz.19:00
5.12 - Trójmiasto, Gdyńskie Centrum Filmowe, godz.19:00
Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/701109013376435/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.11.2016, 17:16 |
Źródło informacji | KROSS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom