Newsletter

Zdrowie i styl życia

Mary Kay ogłasza najnowsze przełomowe odkrycia w zakresie oddziaływania grawitacji na skórę twarzy na 49. Kongresie Europejskiego Towarzystwa Badań Dermatologicznych

18.09.2019, 12:47aktualizacja: 18.09.2019, 12:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

DALLAS - (BUSINESS WIRE) - Mary Kay Inc., lider innowacji w dziedzinie pielęgnacji skóry kontynuuje swoje długoletnie zaangażowanie w badania nad skórą poprzez przedstawienie wyników najnowszych badań nad przyczynami i mechanizmami utraty jędrności skóry podczas 49. Kongresu Europejskiego Towarzystwa Badań Dermatologicznych (ESDR), odbywającego się w dniach 18-21 września w Bordeaux we Francji.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja informacji znajduje się na stronie: https://www.businesswire.com/news/home/20190917006232/en/

Gromadząc w jednym miejscu najwybitniejszych europejskich naukowców specjalizujących się w dermatologii, którym bliski jest temat „Połączenie nauki o skórze i zdrowia”, 49. Kongres ESDR jest niepowtarzalną okazją do podzielenia się najnowszymi osiągnięciami technologicznymi i przełomowymi odkryciami w dziedzinie zdrowia skóry.

Pozbawiona sprężystości, obwisła skóra zazwyczaj pojawia się w czwartej lub piątej dekadzie życia niezależnie od stylu życia i oddziaływania środowiska. Nieustanne oddziaływanie grawitacji z czasem przyczynia się do pojawienia się widocznych fałd nosowo-wargowych i obwisłej skóry wzdłuż linii szczęki i na szyi.

„Ponieważ pozbawiona sprężystości skóra jest dla naszych klientów powodem do niepokoju, opracowaliśmy produkt, którego głównym zadaniem jest poprawa sprężystości obwisłej skóry” – podkreśliła dr Lucy Gildea, dyrektor działu badań Mary Kay Inc.

„Nasi naukowcy przebadali wpływ setek materiałów na komórki ludzkiej skóry w celu opracowania najskuteczniejszego połączenia składników, które umożliwi stymulację procesu produkcji naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu, których niedobór powoduje zmniejszenie jędrności skóry. Jedyne w swoim rodzaju peptydy i komórki merystemów pozyskane z rośliny o nazwie wąkrota azjatycka (Centella asiatica) wyróżniły się pod względem skuteczności. Dlatego wybraliśmy je do naszego serum kosmetycznego. Skuteczność serum została potwierdzona w naszych laboratoriach oraz przez same kobiety, które wypróbowały je na własnej skórze podczas badań klinicznych.* W oparciu o powyższe badania powstało serum liftingujące TimeWiseRepair®Volu-Firm®” – wyjaśnia dr Gildea.

Zespół ds. badań i rozwoju Mary Kay, któremu przewodzi dr Gildea, tworzą znani naukowcy, którzy zdobyli już tytuł doktora i inne wysokie stopnie naukowe z wielu dziedzin m.in. z biologii skóry, biologii komórki, chemii i biochemii. Zespół ten zaangażował się w odkrywanie trendów i technologii, które umożliwiają firmie tworzenie atrakcyjnych produktów przynoszących korzyści klientom.

Każdego roku Mary Kay przeprowadza setki tysięcy testów produktów i ich składników w celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa, jakości i skuteczności. Mary Kay jest właścicielem ponad 1500 patentów na produkty, technologie i wzory opakowań, które znajdują się w jej międzynarodowej ofercie. W zeszłym roku spółka uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny i ośrodek badawczo-rozwojowy o wartości ponad 100 milionów dolarów w Lewisville w Teksasie.

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, ponad 55 lat temu założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować trzy cele: stworzyć atrakcyjną ofertę dla kobiet, tworzyć olśniewające produkty oraz uczynić świat lepszym. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach.

Firma Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, zapachów i suplementów diety. Spółka Mary Kay z zaangażowaniem działa na rzecz umocnienia pozycji kobiet i ich rodzin poprzez współpracę z organizacjami z całego świata, skupiając się na badaniach nad nowotworami, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Wizja Mary Kay Ash jest nadal żywa dzięki niezwykłym produktom firmy. Więcej informacji znajduje się na stronie MaryKay.com.

*W ramach badań klinicznych 45 kobiet stosowało serum, nakładając je na skórę twarzy dwa razy dziennie przez 12 tygodni. W zakresie jędrności skóry i właściwości liftingujących istotną statystycznie poprawę w porównaniu ze stanem początkowym zaobserwowano po 4, 8 i 12 tygodniach stosowania produktu. W przypadku co najmniej 98% uczestniczek badania odnotowano poprawę wielu parametrów podniesienia konturu twarzy (policzki, linia szczęki).

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20190917006232/en/

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc.

Dział Komunikacji Korporacyjnej

marykay.com/newsroom

tel. 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.09.2019, 12:47
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ